بادامچیان: تکلیف همه، حمایت از دولت است/انتقادها زمینه سوءاستفاده را فراهم نکند

دولت,اسدالله بادامچيان,هدفمندي يارانه‌ها,جبهه پيروان,حزب موتلفه اسلامي

نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با تاکید بر اینکه "تکلیف همه، حمایت از دولت است"، گفت: البته انتقاد هم می‌توانیم بکنیم اما نباید شرایطی فراهم کنیم که دشمن سوءاستفاده کند.

نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با تاکید بر اینکه "تکلیف همه، حمایت از دولت است"، گفت: البته انتقاد هم می‌توانیم بکنیم اما نباید شرایطی فراهم کنیم که دشمن سوءاستفاده کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اسدالله بادامچیان محمدرضا باهنر امروز (پنجشنبه) در اجلاس سراسری جبهه پیروان خط امام و رهبری که در موسسه فرهنگی شهدای موتلفه برگزار شد، به مطلب مندرج در یکی از روزنامه‌ها و استفاده از عبارت "حکم غیرانسانی قصاص"، اشاره کرد و ضمن انتقاد از این مطلب گفت: البته خوب است که آنها اطلاعی درباره فرق قصاص و قتل ندارند.

وی با بیان اینکه "باید منسجم‌تر در مسائل داخلی و خارجی اظهارنظر کنیم"، تاکید کرد: در سیاست خارجی مواضع باید از طرف رهبری مشخص شود ولی اینکه فعلا بخواهیم نسبت به دولت ارزیابی قطعی داشته باشیم، امکان‌پذیر نیست. حضرت آقا نیز فرمودند بگذاریم کمی جلوتر بروند و نقاط ضعفشان را بشناسند و برطرف کنند.

بادامچیان به یکی از نقاط ضعف دولت از دید خود اشاره و ابراز عقیده کرد: دوستان آقای خاتمی با ایشان کار می‌کردند و دوره احمدی‌نژاد نیز همکارانش به او اعتقاد داشتند اما کسانی که آقای روحانی بر سر کار گذاشته است، اعتقادی به او ندارند و چون می‌خواهند افراد خودشان را در مسئولیت‌ها بگذارند، به سرعت با بدنه دولت دچار مشکل می‌شوند و باید عوض شوند.

وی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را یکی از بزرگترین اشتباهاتی دانست که در حال حادث شدن است و افزود: اینکه می‌گویم فقط می‌خواهیم به فقرا یارانه بدهیم، به معنی این است که فرد باید اثبات کند فقیر است و آن وقت اعلام کنیم چقدر فقیر داریم که همین مسأله موجب سوءاستفاده خواهد شد. این یکی از اشتباهات بزرگی است که از الان داریم می‌گوییم که نسبت به آن تذکر می‌دهیم.

این فعال سیاسی به صحبت‌های مصباحی‌مقدم در این اجلاس اشاره کرد و افزود: بحث‌های که ایشان می‌کنند، تبیین وضع موجود است و همیشه همینطور هم باقی خواهد ماند. ما در مجلس هشتم بحث بودجه‌نویسی را در مجلس دنبال کردیم. در این بودجه‌ها حتی یک کلمه از صرفه‌جویی نیست. اینها تورم ایجاد می‌کند و هرقدر گرانی پدید بیاید، دولت که بزرگترین مصرف‌کننده است، با مشکل مواجه می‌شود.

بادامچیان خاطرنشان کرد: لازم است که یک تحول عمیق ایجاد شود و از همه نیروها برای جلوگیری از مشکل قاچاق که آقای مصباحی‌مقدم به آن اشاره کردند، استفاده شود. چطور مملکتی که دماغ آمریکا را به خاک مالیده نمی‌تواند جلوی قاچاق را بگیرد؟ این مسأله به کنترل مرزها و ثبات اقتصادی نیاز دارد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی اضافه کرد: ثبات اقتصادی نیاز به امنیت بسیار زیادی دارد. حتی ما می‌توانیم تورم ضروری را هم از راه‌های دیگری حل کنیم و فقط همه ما باید سعی کنیم که آن تحول عمیق همه‌جانبه را پدید آوریم. اگر این کار را انجام دهیم، بر همه مشکلات فائق می‌آییم.

نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در پایان با اشاره به درگذشت مرحوم عسگراولادی و مرحوم علی‌اکبر پرورش، گفت: سال سختی برای ما در پیش است. بنابراین باید سعی کنیم نسل جوان را جایگزین خودمان کنیم. همچنین باید بتوانیم وحدت بیشتری با یکدیگر در زمان‌هایی غیر از انتخابات داشته باشیم.

انتهای پیام

کد N135141