کره شمالی نامحبوب‌ترین کشور

کره شمالی

در تازه‌ترین نظرسنجی موسسه «گالوپ» که نتایج آن به تازگی منتشر شده است، کره شمالی «نامحبوب‌ترین» کشور جهان از منظر شهروندان آمریکایی به شمار می‌رود، پس از آن نیز ایران قرار دارد.
به گزارش آفتاب به نقل از بهارنیوز، در نظرسنجی‌های گالوپ، ایران طی پنج سال -از سال ۲۰۱۰ میلادی- با کسب نظر مثبت ۹ (۲۰۱۳) تا ۱۲ درصد مردم آمریکا روبه‌رو بوده که بیشترین نظر مثبت در مورد این کشور با ۱۲ درصد متعلق به سال جاری میلادی است. در میان کشورهای خاورمیانه اسرائیل با ۷۲ درصد محبوبیت در صدر جدول و سپس مصر با ۴۵ درصد و عربستان سعودی با ۳۵ درصد در مقام‌های بعدی قرار دارند. سوریه نیز تنها یک درصد از ایران «محبوب‌تر» (۱۳ درصد) و در رده‌هاي پایین رتبه‌بندی قرار دارد. اسرائیل در سال گذشته میلادی با ۶۶ درصد اقبال شهروندان ایالات متحده روبه‌رو بود آنچه در سال ۲۰۱۴ میلادی با بیشترین رشد طی پنج سال روبه‌رو شده است.
نظر مثبت مردم آمریکا در مورد سرزمین‌های فلسطینی نیز طی یک سال گذشته کمی بهبود پیدا کرده است. جوانان ۱۸ تا ۳۴ ساله آمریکایی بیشتر از رده‌های سنی دیگر به ایران نظر مثبت دارند. ۵۳ درصد از شهروندان آمریکایی در عین حال اختلافات بین دو کره را «تهدیدی» برای منافع آمریکا می‌دانند. محبوب‌ترین کشور جهان از نظر مردم آمریکا، کانادا است و سپس بریتانیا، آلمان و ژاپن قرار دارند. نظر مثبت شهروندان طی یک سال گذشته در مورد مکزیک، اسرائیل، فرانسه و مصر افزایش و در مورد کشور روسیه کاهشی قابل ملاحظه داشته است.
کد N134960