عضو هیات ایرانی: مذاکرات خوب و سازنده بود

هسته‌ای,سیاست‌خارجی,مذاکرات

همشهری آنلاین: ریاست هیات ایران در نشست کارشناسی میان ایران و گروه ۵+۱ گفت:‌در این نشست که یک ساعت و نیم طول کشید، مذاکرات خوب و سازنده ای صورت گرفت.

ایران > سیاست‌خارجی- همشهری آنلاین:
ریاست هیات ایران در نشست کارشناسی میان ایران و گروه ۵+۱ گفت:‌در این نشست که یک ساعت و نیم طول کشید، مذاکرات خوب و سازنده ای صورت گرفت.

به گزارش واحد مرکزی خبر از وین، نشست کارشناسی میان ایران و گروه ۵+۱به ریاست مدیرکل سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران و معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شامگاه چهارشنبه در وین پایان یافت.

حمید بعیدی نژاد که ریاست هیات ایران را در این مذاکرات برعهده دارد پس از پایان این نشست با اشتفان کلمنت در جمع خبرنگاران حاضر در محل هتل کوبرگ وین گفت: در این نشست که یک ساعت و نیم طول کشید، مذاکرات خوب و سازنده ای صورت گرفت.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت روسیه کاملا مطمئن است ایران و پنج عضو دایم شورای امنیت به همراه آلمان بعد از گفتگوهای وین اعلام خواهند کرد در گفتگوها پیشرفت حاصل شده است.

سرگئی ریابکوف در گفتگو با خبرگزاری ایتارتاس گفت طرف روسی از پیشرفت بی‌وقفه مذاکرات در دور روز گذشته رضایت داشته است.

وی گفت همه مسایل بحث‌شده و روش طرح آن کاملا با ملاک‌های روسیه همخوانی دارد.

معاون وزیر خارجه روسیه افزود: طرفین در این احساس مشترک‌اند که باید بر اساس برنامه اقدام مشترک ژنو به نتیجه نهایی رسید.

وی در عین حال افزود: "برخی مشکلات وجود دارد که نیازمند بحث‌های عمیق است. با این وجود، مساله‌ای برای ترسیدن وجود ندارد و پیش‌بینی شکست مذاکرات نمی‌شود."

ریا بابکوف گفت: با توجه به قوت اراده سیاسی که طرفین نشان داده‌اند می‌تواند با خوش‌بینی نسبی به آینده نگریست.