شکاف در هسته مرکزی گروه اصلی معارضان سوری

رییس ستاد ارتش آزاد سوریه برکناری خود را مردود دانست

سلیم ادریس,ائتلاف ملی

تهران - شبکه خبری المیادین اعلام کرد: ˈسلیم ادریسˈ رییس سابق ستاد ارتش آزاد سوریه، تصمیم شورای عالی نظامی ارتش آزاد را در برکناری خود مردود دانست و تاکید کرد به اقدامات خود برای تجدید ساختار ریاست ستاد ارتش ادامه می دهد.

این شبکه عربی روز پنجشنبه افزود: ادریس پس از شرکت در جلسه ای با حضور برخی از افسران هوادار خود در ارتش آزاد، از قطع ارتباط با (تشکیلات موسوم به ) حکومت موقت ائتلاف ملی و نیز وزیر دفاع این حکومت خبر داد.

افسران هوادار ادریس تصمیم های حکومت موقت ائتلاف و وزیر دفاع آن را غیر قانونی و فردی دانستند و گفتند: تصمیم های آنان هیچ ارتباطی با ما ندارد.

آنان از ادریس خواستند کار سازماندهی مجدد ستاد ارتش آزاد را آغاز کند. این افسران از همه افراد و گروه های نظامی حاضر در میدان نبردهای سوریه خواستند به ستاد ارتش آزاد ملحق شوند.

شورای عالی نظامی ارتش آزاد سوریه اوایل هفته جاری با اعلام خبر برکناری سلیم ادریس از ریاست ستاد مشترک، ˈعلد الالاه بشیرˈ را به ریاست ستاد تعیین کرد.

علت برکناری ادریس، اشتباهات مکرر او در سازماندهی عملیات جنگی علیه نیروهای دولتی سوریه اعلام شده است.

اختلاف های داخلی بین معارضان سوری از ابتدای بحران در این کشور آغاز شد و با وجود تلاش های آمریکا و متحدان عربی آن برای متحد کردن مخالفان برای رویارویی با نظام سوریه، اختلاف نظر و قدرت طلبی رهبران سیاسی و نظامی مخالف اجازه وحدت به آنان نداده است.

خاورم 1491**1479
کد N134288