۰
روحاني در دیدار با رئیس مجلس فلسطین:

آزادی قدس یکی از آرزوهای ملت ایران است

  • ۱۱بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
حسن روحانی 92,فلسطین,قدس,دولت,حسن روحانی

همشهری آنلاین: رئیس‌جمهور در دیدار رئیس مجلس فلسطین گفت: یکی از آرزوهای ملت ایران آزادی قدس شریف است.

ایران > دولت- همشهری آنلاین:
رئیس‌جمهور در دیدار رئیس مجلس فلسطین گفت: یکی از آرزوهای ملت ایران آزادی قدس شریف است.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی با بیان اینکه «یکی از آرزوهای ما و ملت ما آزادی قدس شریف است»، اظهار کرد: اینکه یک ملت بزرگ بیش از شصت سال گرفتار اشغال است باور نکردنی است، بخصوص اینکه این اشغال ادامه داشته و هر روز زمین و باغات و املاک این مردم تصرف و در آن خانه‌سازی می‌شود.

رییس‌جمهوری با ابراز تاسف از اینکه این اشغالگری و تجاوز در سرزمین قدس شریف هنوز هم ادامه دارد، گفت: امیدوارم مردم فلسطین و همه جهان اسلام با وحدت و یکپارچگی بتوانند برای این غصب و اشغال راه حلی جدی بیابند.

روحانی با بیان اینکه هر چقدر اتحاد و وحدت میان مردم فلسطین بیشتر شود، رسیدن به راه حل مطلوب راحت‌تر خواهد بود، گفت: هر گونه اختلاف و انشقاق درون فلسطین سبب سوء‌استفاده اسرائیل خواهد شد. در میان کشورهای اسلامی هر قدر نظرهای ما نسبت به آینده فلسطین نزدیک‌تر باشد، سریع‌تر می‌توانیم به راه حل برسیم.

روحانی افزود: اختلاف‌ها در داخل فلسطین، انشقاق در جهان اسلام و حمایت‌های بی‌دریغ آمریکا عامل سوء‌استفاده اسراییل است و ما باید در برابر این اهرم‌ها اقدام کنیم.

رییس‌جمهوری گفت: اقدامات فراوانی که ایران در خصوص موضوع فلسطین بعمل آورده را وظیفه خود می‌دانیم.

رییس مجلس فلسطین نیز در این دیدار ملت ایران را ملتی بزرگ بر شمرد و گفت: امیدواریم در دوره ریاست جمهوری شما شاهد تحولی بزرگ در جهان اسلام و در خصوص فلسطین باشیم.

سلیم زعنون با بیان اینکه امیدوارم جهان اسلام بتواند حقیقت معضل فلسطین را درک کند، گفت: ما می‌خواهیم ایران نقش بارز و برجسته‌تری نسبت به سایر کشورهای اسلامی در داخل سرزمین‌های فلسطینی داشته باشد.

رییس مجلس فلسطین گفت: امروز حرم ابراهیمی در الخلیل را قسمت‌بندی کرده و قسمت اعظم آن در دست اسرائیل است.

زعنون افزود: اسرائیل می‌کوشد تمام نهادها و تأسیسات فلسطینی در قدس شریف را از بین ببرد. ما می‌خواهیم ایران در موضوع قدس شریف حضور بیشتری داشته باشد.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.