با حضور معاونان وزیر خارجه برگزار شد:

نشست اعضای شبکه شورای عالی هماهنگی انجمن دوستی ایران با سایر کشورها

سیاسی

نشست اعضای شبکه شورای عالی هماهنگی انجمن دوستی ایران با سایر کشورها برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این نشست که با حضور اعضای انجمن‌های دوستی آغاز شد، موسوی رییس این شبکه گزارشی از فعالیت‌های انجمن‌های دوستی ارائه داد.

او گفت: شبکه انجمن‌های دوستی اساس سیاست کاری خود را بر پایه تعامل و همکاری قرار داده است و تلاش‌های زیادی شده که ویژگی متعادل و منطقی بودن و غیرجناحی بودن رعایت شود.

در ادامه حسن قشقاوی، معاون کنسولی، امور ایرانیان و مجلس وزیر امور خارجه نیز با اشاره به فعالیت‌های انجمن‌های دوستی و اهمیت ضرورت فعالیت این تشکل‌های غیردولتی اظهار کرد: ایرانی‌ها در بسیاری از کشورها ظرفیت‌های بسیار بالایی دارند که باید از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

قشقاوی اضافه کرد: ایرانی‌های مقیم کشورها از نظر تحصیلی و مالی در سطوح بالایی قرار دارند از جمله مجموعه دارایی‌های ایرانی‌ها در شمال آمریکا 400 میلیارد دلار است که دارایی‌های تحت مدیریت این مجموعه نیز 800 میلیارد دلار برآورد شده است.

وی با اشاره به اهمیت افکار عمومی کشورها و ضرورت ارتباط بخش‌های غیردولتی در کشورها با یکدیگر ادامه داد: رسانه‌ها افکار عمومی آمریکا را به گونه‌ای شکل دادند و از این فضا علیه ایران استفاده می‌کنند. باید واقعیت‌ها را در تعامل‌های مردمی به آن‌ها نشان داد.

معاون وزیر خارجه ایران پیشنهاد داد که انجمن‌های دوستی حضور فعال‌تری در دیدارهای مقامات کشورها و تردد هیات‌های این کشورها داشته باشند و افزود: زمینه کار در این باره بسیار زیاد است.

در ادامه ابراهیم رحیم‌پور، معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر خارجه نیز با اشاره به سخنان جمعی از رییسان انجمن‌های دوستی درباره ضرورت کمک‌های مالی و معنوی دولت به آن‌ها گفت: انجمن‌ها باید نقش فعال‌تری داشته باشند و NGOهای واقعی باشند و روی پای خود بایستند.

در این نشست رییسان و اعضای این انجمن‌ها به بیان دیدگاه‌های خود و تشریح مسائل و مشکلات‌شان پرداختند.

انتهای پیام

کد N134082