دیدار هیات پارلمانی مغرب با رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس

هیات پارلمانی مغرب در حاشیه نهمین اجلاس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی امروز (چهارشنبه) با رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علاءالدین بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به اشتراکات وسیع تاریخی میان دو کشور ایران و مغرب نسبت به توسعه و تعمیق این روابط به ویژه در بعد پارلمانی تاکید کرد.

او در ادامه با بیان این که ایران و مغرب در تفکرات عمیق اسلامی خود معتقد به نوعی از اعتدال و مخالف جدی تندروی‌هایی که در برخی کشورهای اسلامی و منطقه‌ هستند، گفت: خط مشی اسلام برای کشورهای اسلامی یک خط مشی راهبردی مبتنی بر اعتدال است و جمهوری اسلامی مخالف جدی برخی تندروی‌ها و افراطی‌گری‌ها در منطقه است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان این دیدار ضمن محکوم کردن انفجار تروریستی اخیر بیروت نسبت به وقوع حوادثی از این دست ابراز تاسف کرد و افزود: هر دو کشور مخالف جدی حرکت‌های تروریستی در منطقه هستند.

هیات پارلمانی مغرب نیز در این دیدار با اشاره به روابط دوستانه میان ایران و مغرب بر توسعه و گسترش این روابط در تمامی زمینه‌ها به ویژه در بعد پارلمانی تاکید کرد.

این هیات هم‌چنین نسبت به پیشبرد روابط ایران و مغرب و استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دو کشور به ویژه در مسائل مورد اشتراک ایران و مغرب در مسائل منطقه‌یی و بین‌المللی از جمله لبنان و سوریه ابراز علاقه‌مندی کرد.

انتهای پیام

کد N134081