تظاهرات حامیان اخوان المسلمین مصر در محکومیت "نظام کودتا"

مصر

هزاران تن از حامیان اخوان المسلمین مصر با برگزاری تظاهرات در مناطق مختلف این کشور "کودتای نظامی" و کشتار تظاهرکنندگان معترض را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، هزاران تن از حامیان اخوان المسلمین و مخالفان "کودتای نظامی" مصر با برگزاری تظاهرات در منطقه "الاسکندریه" و حمل نمادهای میدان "رابعة العدویة" و تصاویر کشته‌شدگان در تظاهرات اعتراض‌آمیز خواهان سرنگونی "دولت کودتا" و محاکمه عاملان کشتار تظاهرکنندگان شدند.

در استان "الشرقیة" نیروهای امنیتی مصر با استفاده از گاز اشک‌آور به تجمع جمعی از زنان مصری که با تشکیل زنجیره‌ای انسانی "کودتای نظامی" را محکوم کردند، یورش بردند.

تظاهرکنندگان ضمن محکوم کردن کشتار تظاهرات ابوزعبل" خواهان آزادی بازداشت‌شدگان شدند.

پیشتر نیز "ائتلاف حمایت از مشروعیت"، متشکل از گروه‌های حامی اخوان المسلمین در شهر "اوسیم" واقع در استان "الجیزة" با برگزاری تظاهرات و تشکیل زنجیره‌ای انسانی "کودتای نظامی مصر" را محکوم کرد.

"ائتلاف حمایت از مشروعیت" تاکید کرد که همچنان به تظاهرات مسالمت‌آمیز خود ادامه خواهد داد.

در 18 اوت گذشته 38 تن از اعضای اخوان المسلمین که با خودروهای نیروهای امنیتی به سمت زندان "ابوزعبل" واقع در استان "القلیوبیة" برده می‌شدند، بر اثر استنشاق گاز اشک‌آور کشته شدند.

انتهای پیام

کد N133905