رهبر حزب اتحاد ترکیه :سیاست های ترکیه در قبال سوریه شکست خورده است

سوریه

آنکارا - ایرنا - رهبر حزب ˈاتحاد بزرگˈ ترکیه از سیاست خارجی این کشور در قبال سوریه انتقاد کرد و گفت : سیاست های دولت آنکارا در قبال دولت دمشق شکست خورده است.

به گزارش پایگاه خبری ˈراست خبر ˈترکیه ، ˈ مصطفی دسته جی ˈ امروز در سخنانی در نشست اعضای مرکزی این حزب با انتقاد از سیاست خارجی دولت آنکارا در قبال سوریه آن را شکست خورده و ناموفق ارزیابی کرد.

وی گفت : سیاست دولت آنکارا در عرصه خارجی نیز ناموفق بوده و در این زمینه به بحران سوریه و مواضع ترکیه در قبال این بحران می توان اشاره کرد.

وی با اشاره به وخامت اوضاع در منطقه و تحولات جاری ، درباره اعلام خودمختاری کردها در مناطق جنوب شرق ترکیه هشدار داد و گفت : دولت ترکیه در عرصه داخلی نیز موفق عمل نکرده است.

رهبر حزب اتحاد بزرگ ترکیه تاکید کرد که کار حزب غیر قانونی کارگران کرد ترکیه ˈپ.ک.کˈ به اتمام نرسیده و عناصر این گروه هنوز سلاح های خود را بر زمین نگذاشته اند.

دسته جی با اشاره به اظهارات کنایه آمیز سخنگویان حزب صلح و دموکراسی در باره اعطای خودمختاری به کردهای ترکیه هشدار داد و گفت که این حزب اعطای خودمختاری به بهانه زندگی مسالمت آمیز در کنار ترک ها را بعد از انتخابات شهرداری ها به دولت آنکارا تحمیل خواهد کرد.

خاورم ** 230**5981
کد N133893