در تماس با همتای لبنانی

وزیر خارجه ایران جنایت تروریستی مقابل موسسات ایرانی در لبنان را محکوم کرد

جبران باسیل,انفجار تروریستی

بیروت – ایرنا – شبکه خبری لبنانی المنار اعلام کرد که « محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با « جبران باسیل» همتای لبنانی خود ، انفجارهای مقابل چند موسسه ایرانی و یک مدرسه دارالایتام در بیروت پایتخت لبنان را محکوم کرد.

به گزارش ایرنا ، دکتر ظریف در این تماس تلفنی انتخاب جبران باسیل به عنوان وزیر خارجه جدید لبنان را تبریک گفته و برای وی آرزوی موفقیت کرده است.

انفجارهای تروریستی روز چهارشنبه دو خودروی بمب گذاری شده مقابل رایزنی فرهنگی ایران در بیروت و خبرگزاری جمهوری اسلامی و صداوسیما و همچنین نزدیک یک مدرسه دارالایتام ، تاکنون 6 شهید و بیش از یکصد زخمی برجای گذاشته است.

در میان زخمی ها شماری کودک و زن از جمله چند کودک یتیم دیده می شود.

به کارکنان دیپلماتیک و فرهنگی ایران در این انفجارهای تروریستی آسیبی وارد نشده اما به ساختمان ها و خودروهای موسسات ایرانی خسارت های زیادی وارده شده است.

دو انتحاری عضو گروه تروریستی تکفیری گردان های «عبدالله عزام» که مسئولیت این انفجارهای تروریستی را برعهده گرفته است ، به هلاکت رسیده اند.

این گروه تروریستی تکفیری ، 28 آبان ماه گذشته نیز با دو انفجار تروریستی مقابل سفارت ایران در بیروت ، 25 تن را به شهادت و بیش از 150 تن را زخمی کرده بود.

خاورم ** 1324
کد N133828