سعیدی:

احیای یاد نام‌آوران دینی از سنت‌های زیبای قرآن است

سیاسی

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) احیای یاد بزرگان و نام‌آوران دینی را از سنت‌های حسنه قران کریم و ادیان الهی ذکر کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدسعیدی در دومین همایش بزرگداشت امامزادگان استان قم بیان کرد: یکی از سنت‌های زیبای قرآن و ادیان الهی آن است که تلاش می‌کنند یاد نام‌آوران را احیا کرده و زنده بدارند.

وی بیان کرد: در قرآن کریم بعضی از شخصیت‌ها و انبیای الهی را ملاحظه می‌کنیم که به عنوان الگو از آنان یاد و به دیگران توصیه شده است از آن‌ها یاد کنند.

وی افزود: امام صادق(ع) برای تربیت خانواده خود تلاش بسیاری داشت و در گلزار اهل‌ بیت شخصیتی مانند علی ابن جعفر(ع) را تربیت کرد که با درک چندین امام گنجینه معارف اهل بیت بود.

امام جمعه قم گفت: علی ابن جعفر(ع) فقیهی بود که کتاب مستقلی در فقه داشت و فقها برای فتوا دادن نیازمند به روایات وی هستند و آن امامزاده همواره مقام عبودیت و تسلیم خود را در برابر اهل بیت و خداوند نشان می‌داد.

وی اظهار کرد: با ترسیم و تجسم کردن خاطرات علی ابن جعفر با برگزاری همایشی خاص برخی فضائل علی ابن جعفر که باعث معرفی ایشان است در مدفن ایشان نصب شود.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) افزود: مقام خضوع و خشوع علی ابن جعفر بسیار مهم است و ایشان با وجود سن بالا حتی در برابر امام جواد(ع) که در سنین ماقبل بلوغ به امامت رسیده بودند خضوع و فروتنی داشتند.

انتهای پیام

کد N133694