رئیس‌جمهور در دیدار رئیس مجلس سودان:

توسعه روابط با کشورهای آفریقایی یک تصمیم راهبردی در ایران است

رئیس‌جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس مجلس سودان، ضرورت گسترش و تقویت روابط دو کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: همکاری ایران با کشورهای آفریقایی می‌تواند به توسعه ثبات در این قاره بینجامد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی با اشاره به اینکه "همواره روابط خوب و صمیمی میان ایران و سودان برقرار بوده است و ایران و سودان از لحاظ انقلابی و فرهنگی به یکدیگر نزدیک هستند"، اظهار کرد: امیدواریم امنیت و ثبات در سودان استقرار پیدا کند و شاهد توسعه بیشتر این کشور باشیم.

وی در ادامه افزود: توسعه روابط با کشورهای آفریقایی یک تصمیم راهبردی در جمهوری اسلامی ایران است و در این بین سودان جایگاه ویژه‌ای دارد.

روحانی همچنین درباره ریاست ایران بر اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی گفت: امیدواریم همکاری‌های ایران و سودان، پس از انتقال ریاست دوره‌ای اتحادیه بین‌المجالس کشورهای اسلامی به ایران و همچنین فعالیت‌های این اتحادیه در دوران ریاست ایران توسعه یابد.

در ادامه، رئیس مجلس سودان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران اظهار کرد: از سوی ملت و دولت سودان سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران را به شما و ملت ایران تبریک می‌گویم.

فاتح عزالدین المنصور با بیان اینکه "ارتباطی معنوی میان ملت سودان و انقلاب اسلامی بزرگ ایران وجود دارد"، گفت: انقلاب اسلامی ایران خورشیدی بود که در جهان اسلام تابید و در بیداری وجدان ملت‌ها تأثیرگذار بود.

وی خطاب به رئیس‌جمهور کشورمان اظهار کرد: امیدوارم در زمان ریاست جمهوری و دولت جنابعالی شاهد شکوفایی روز افزون روابط فی‌مابین باشیم.

رئیس مجلس سودان همچنین گفت: راه اعتدال و میانه‌روی و مشی جنابعالی در سیاست خارجی به نفع جهان اسلام و جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. سودان آمادگی دارد تا در راستای توسعه روابط میان دو کشور کلیه منابع و امکانات فراوان خود را به کار گیرد.

انتهای پیام

کد N133562