رییس جمهوری:

ایران از استقرار امنیت و ثبات و برگزاری انتخابات آزاد در سوریه حمایت می کند

سوریه

تهران- ایرنا- حسن روحانی رییس جمهوری در دیدار رییس مجلس سوریه با ابراز امیدواری از اینکه این کشور در مسیر استقرار امنیت و دموکراسی حرکت کند، گفت: ایران از استقرار امنیت، ثبات و انتخابات آزاد در سوریه حمایت می کند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با تاکید براینکه مواضع سوریه در مذاکرات ژنو 2 مواضع خوبی بود، گفت: امیدواریم سوریه در صحنه سیاسی مردمی به موفقیت های جدیدی دست پیدا کند.

رییس جمهوری با بیان اینکه برگزاری انتخابات آزاد و خوب در سوریه می تواند بسیاری از ابهامات را از بین ببرد، گفت: برای ایران بسیار مهم است که سوریه هرچه سریعتر به ثبات برسد و آمادگی لازم برای برگزاری این انتخابات را بدست آورد. ایران از این انتخابات آزاد حمایت می کند.

روحانی تاکید کرد: ایران در مبارزه با تروریسم جدی است و در برقراری صلح و ثبات در منطقه نیز از عزم و اراده کافی برخوردار است.

رییس مجلس سوریه نیز در این دیدار با ابلاغ سلام های گرم دولت و ملت خود به دکتر روحانی و ملت ایران گفت: به هر میزان که به زمان انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم، مسائل و مشکلات بیشتر می شود تا انتخابات در زمان مقرر آن برگزار نشود.

محمد جهاد اللحام همچنین از ابتکار ایران در ارائه طرح مقابله با خشونت و افراطی گری به سازمان ملل که با اجماع به تصویب رسید و می تواند آثار مثبتی در مقابله و رویارویی با تروریسم در منطقه و جهان داشته باشد، قدردانی و تشکر کرد.

سیام(1)1429**1535
کد N133466