نعمتی در تذکری:

در جداول بودجه عده‌ای خاص دیده شده‌اند

مجلس

حجت الاسلام ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: این موارد در هیات رئیسه بررسی و مُر قانون عمل خواهد شد.

نماینده اسد آباد در مجلس شورای اسلامی معتقد است که در جداول بودجه عده‌ای خاص دیده شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بهروز نعمتی در ادامه جلسه علنی صبح امروز ضمن انتقاد نسبت به نحوه بررسی جداول در کمیسیون تلفیق اظهار داشت: اگر به مشروح مذاکرات در روز اولی که بودجه از کمیسیون تلفیق به صحن علنی مجلس آمد نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که در آن جلسه، جداول پیوست به نمایندگان داده نشد و من در آن جلسه این موضوع را تذکر دادم و قرار شد فردای آن روز جداول را به نمایندگان بدهند.

نماینده مردم اسد آباد در ادامه افزود: وقتی جلسه ماده و احده را به رای گذاشت باز هم جداول تحویل نمایندگان نشده بود وآقایان ابوترابی فرد و لاریجانی نیز این موضوع را پذیرفتند. حتی آقای مصباحی مقدم این را پذیرفتند و گفتند شکه شدم از اینکه رئیس مجلس چگونه ماده واحده را به تصویب رساند.

نعمتی با بیان اینکه این کار از اساس غلط بود، گفت: هیات رئیسه باید با شجاعت این اشکالات را قبول کنند وبپذیرند که این اقدامات خلاف شرع و قانون است و این جداول به تصویب نمایندگان نرسیده است، چرا که جداول برای بررسی باید ۲۴ ساعت قبل از رای گیری به اطلاع نمایندگان برسد که متاسفانه این گونه نبوده است.

نماینده مردم اسد آباد ضمن بیان اینکه در این جداول یک عده خاص دیده شده‌اند، خاطرنشان کرد: اگر چه برخی از آن‌ها محق بوده‌اند اما درست نیست که برخی دیگر در این جداول پول بگیرند. برای مثال اکنون در این جداول برای یک بیمارستان به منظور اجرای فاز دوم آن ۲۴ میلیون تومان پول در نظر گرفته‌اند اما برای یک عزیزی در همین مجلس ۷ میلیارد تومان برای یک بنیادی پول داده‌اند که این بنیاد در سال ۷ روز بیشتر کار نمی‌کند، لذا این اقدامات خلاف شرع و قانون است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: این موارد در هیات رئیسه بررسی و مُر قانون عمل خواهد شد.

کد N133367