کوچک‌زاده با انتقاد از برکناری فرهاد رهبر؛

آیا اینها دستوراتی است که به وزیر علوم داده شده است؟

مجلس

محمد رضا باهنر در پاسخ به کوچک‌زاده گفت: شکایت از هیات رئیسه در کمیسیون اصل ۹۰ رسیدگی می‌شود‌، البته مواردی دیگری نیز و جود دارد که می‌تواند هیات رئیسه را استیضاح کرد که شما می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده کنید.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از تغییر رییس دانشگاه تهران گفت: واقعاً معاونت اداری مالی وزارت‌خانه باید رئیس دانشگاه تهران نیز باشد نکند این‌ها دستوراتی است که به اقای فرجی داده می‌شود؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی کوچک‌زاده در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر علوم با اشاره به برکناری فرهاد رهبر رئیس دانشگاه تهران اظهار داشت وزیر علوم ضمن برکناری دکتر رهبر معاون اداری مالی وزارت خانه را به سرپرستی دانشگاه تهران منصوب کردند.

وی ادامه داد: هر دوی این کار‌ها حق مسلم وزیر است و هیچ اعتراضی به این موضوع نیست. اما نکته قابل توجه این است که ما نمی‌دانیم باید برای اعضای هیات علمی دانشگاه متاسف باشیم که در بین این جماعت یک نفر استاد پیدا نشده است که وقت آزاد داشته باشد و او را به سرپرستی دانشگاه تهران منصوب کنیم. یا اینکه برای آقای وزیر متاسف باشیم که علی رغم تکیه زدن به اینجایگاه امکان و اطلاع لازم را ندارد که بتواند از بین اساتید محترم دانشگاه یک سرپرست پیدا کند.

نماینده مردم تهران در ادامه این مطلب افزود: واقعاً معاونت اداری مالی وزارت‌خانه باید رئیس دانشگاه تهران نیز باشد نکند این‌ها دستوراتی است که به اقای فرجی داده می‌شود؟

وی با بیان اینکه انتظار از دولت راستگویان این بود که حرفهایی که در دوره تبلیغاتیشان زده بودند عمل کنند رئیس جمهور را مورد خطاب قرار داد و گفت من هیچ حرفی نمی‌زنم، اما خودتان به حرفهایی که در مورد مسکن مهر زدید برگردید.

وی در ادامه افزود: امروز وزیر مسکن شما هزارن میلیارد سرمایه این ممکلت را به بهانه اینکه مسکن مهر را قبول ندارد را به دست نابودی سپرده، اما هر روز می‌گوید ما مسکن مهر را تعطیل نمی‌کنیم، اما پروژه‌ها عملاً تعطیل هستند.
ک
وچک‌زاده خاطر‌نشان کرد: دعواهای سیاسیتان را به جایی نرسانید که موجب سرمایه‌های ملت و از طرف دیگر نارضایتی مردم شود.

نماینده مردم تهران خطاب به باهنر اظهار داشت: هم شما و هم آقای ابوترابی فر فرمودید که مشکل به و‌جود آمده در باره بودجه هیات رئیسه رسیدگی خواهید کرد. اما شما خود می‌دانید که یک طرف این دعوا هیات رئیسه است و این تغییر با دستور اقای لاریجانی و باتدبیر هیات رئیسه ا نجام شده است.

وی همچنین در ادامه افزود: لذا خواهش می‌کنم به شکایتی که از هیات رئیسه شده است در کمیسیون اصل ۹۰ رسیدگی شود، چرا که تنها ان‌ها می‌توانند حکم باشند و هیات رئیسه خود را محق می‌داند.

محمد رضا باهنر در پاسخ به کوچک‌زاده گفت: شکایت از هیات رئیسه در کمیسیون اصل ۹۰ رسیدگی می‌شود‌، البته مواردی دیگری نیز و جود دارد که می‌تواند هیات رئیسه را استیضاح کرد که شما می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده کنید.

کد N133355