حاجی دلیگانی:

تفاوت حقوق بیست برابری در دستگاه‌های دولتی درست نیست

حاجی دلیگانی در تذکر شفاهی خود به رییس‌جمهور خواهان کم کردن تفاوت حقوق کارمندان در دستگاه‌های دولتی شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حاجی دلیگانی در تذکر شفاهی امروز خود خطاب به رییس‌جمهور، گفت: آقای رییس‌جمهور شما مسئول اجرای قانون اساسی هستید. بند 9 اصل سوم قانون اساسی مقرر کرده است که نباید هیچگونه تبعیض ناروا بین مردم وجود داشته باشد در حالیکه پرداخت حقوق در دستگاه‌های دولتی کاملا نابهنجار است.

وی با اشاره به حقوق بسیار پایین کارمندان پیمانی دستگاه‌های دولتی، گفت: پیش می‌آید که کارمندان پیمانی برای یک کار تنها پانصد هزار تومان در ماه دریافت می‌کنند در حالیکه کارمندان رسمی برای همان کار سه برابر این مبلغ را به عنوان حقوق دریافت می‌کنند. در بعضی دستگاه‌ها تفاوت حقوق تا بیست برابر است. این وضعیت برای دستگاه‌های دولتی درست نیست.

این نماینده مجلس شورای اسلامی از رییس‌جمهور درخواست کرد تا لایحه‌ای برای کم شدن شدت شکاف طبقاتی بین کارمندان دولت به مجلس ارائه دهد و گفت: من در نامه‌ای خطاب به رییس‌جمهور در مورد وضعیت دریافت حق بیمه کارگران ساختمانی که در لایحه بودجه امسال هم مغفول واقع شده بود تذکر داده‌ام. از ابتدای سال آینده با این روند مشکلاتی برای ادامه ساخت و ساز مسکونی رخ خواهد داد. پیش‌بینی این است که رکود در ساختمان‌سازی و یا افزایش خلاف‌سازی اتفاق بیفتد. باید برای این مساله فکری کرد.

انتهای پیام

کد N133305