/نشست کمیته فلسطین بین‌المجالس اسلامی/

رئیس مجلس فلسطین: اسرائیل با استفاده از سکوت کشورهای مسلمان جنایت‌هایش را ادامه می‌دهد

رئیس مجلس فلسطین گفت که اسرائیل با استفاده از سکوت کشورهای مسلمان جنایت‌هایش را ادامه می‌دهد.

رئیس مجلس فلسطین گفت که اسرائیل با استفاده از سکوت کشورهای مسلمان جنایت‌هایش را ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سلیم زعنون رئیس مجلس فلسطین در نشست سوم کمیته فلسطین بین‌المجالس اسلامی که در حاشیه نهمین اجلاس بین‌المجالس اسلامی برگزار شد، گفت: آنچه ما از آن بیم داریم این است که همان چیزی که برای مسجد ابراهیم رخ داده برای مسجد‌الاقصی هم رخ دهد، متاسفانه اسرائیل مرتکب جنایاتی می‌شود و در این مسیر از سکوت کشورهای مسلمان استفاده می‌کند.

وی افزود: ما امیدواریم به موضوع ویران کردن قدس توجه بیش از پیش معطوف شود چرا که این امر برای از بین بردن مساله فلسطین است. من پیشنهاد می‌کنیم کمیته دائم فلسطین را در داخل فلسطین برگزار کنیم چرا که این به مردم ما توان می‌دهد و ما آماده همکاری در تسهیل این امر هستیم.

رئیس مجلس فلسطین با بیان اینکه آنچه در سوریه رخ می‌دهد برای همه مسلمانان دردآور است تاکید کرد: ما باید به برادران خود در سوریه کمک کنیم تا جلوی خونریزی گرفته شود و به دنبال راه‌حل‌های مسالمت‌آمیز باشیم تا سوری‌ها بدون دخالت دیگران مشکلات را حل و فصل کنند.

زعنون ادامه داد: منافع همه ما در این است که مصر، سوریه، عراق، ایران، افغانستان و همه کشورهای مسلمان توانمند، قدرتمند و یکپارچه باشند تا از این رهگذر از قدس شریف دفاع و مسجد الاقصی را آزاد کنیم.

رئیس مجلس فلسطین در پایان گفت: از رهبر، رئیس جمهور، ملت ایران و رئیس مجلس این کشور تشکر می‌کنم که رسالت و امانت خود ر ا ادا خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N133302