مقام های لبنانی: تروریست ها نمی توانند وحدت و همبستگی لبنانی ها را تحمل کنند

انفجار

تهران - ایرنا - مقام های لبنانی در واکنش به انفجارهای امروز در جنوب بیروت تاکید کردند: انفجارها حاوی این پیام بود که تروریست ها نمی توانند وحدت و همبستگی لبنانی ها همزمان با تشکیل دولت جدید را تحمل کنند.

شبکه ˈالمیادینˈ روز چهارشنبه اعلام کرد: بسیاری از وزیران فعلی و سابق، مقام های سیاسی، نمایندگان پارلمان و رهبران گروه ها و احزاب لبنانی از جمله حزب الله با حضور در محل انفجارهای امروز در جنوب بیروت، این عملیات تروریستی را محکوم کردند.

به گزارش این شبکه ، نکته مشترک در اظهار نظر همه این افراد آن بود که انفجارهای امروز پیامی است به ملت و همه مقام ها و مسوولان لبنانی مبنی بر اینکه تروریست ها نمی توانند وحدت، همبستگی و آرامشی که همزمان با تشکیل دولت جدید بر این کشور حاکم شده را تحمل کنند.

مقام های لبنانی تاکید کردند: آنچه می تواند نقشه تروریست ها برای آسیب زدن به امنیت ملی لبنان را ناکام سازد، هشیاری و همبستگی بین ملت و رجال سیاسی این کشور است.

بازدید کنندگان از مکان انفجار بیروت خاطرنشان کردند که انفجارهای امروز و هفته های اخیر در لبنان، ˈواکنشی کورˈ به بازداشت یا هلاکت تروریست ها در عملیات نیروهای امنیتی و ارتش لبنان است.

بسیاری از این مقام ها تاکید کردند: تنها طرف هایی که از وقوع عملیات تروریستی در لبنان شاد می شوند، آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند، زیرا آنان مایلند بدون اینکه مستقیما در کشورهای عربی دخالتی داشته باشند، این کشورها را از درون تخریب کنند و نقشه آنان برای تکه تکه کردن کشورهای عربی به دست برخی مزدوران عملی شود.

به گزارش شبکه المیادین ، وزیر کشور لبنان هم در این ارتباط گفت: همه لبنانی ها هدف انفجارهای امروز بودند.

وی افزود: دولت لبنان همه اقدامات ضروری را برای بستن راه های عبور تروریست ها که همان ˈگذرگاه های عبور مرگˈ هستند، انجام می دهد.

وزیر کشور لبنان تاکید کرد: کسی که بمب گذاری می کند و مردم را می کشد، مجرم است و کسی که کار او را تسهیل کند، شریک جرم است.

در انفجارهای امروز بیروت دستکم سه نفر کشته و دهها نفر دیگر مجروح شدند.

خاورم 1491**1651
کد N133234