در مجلس مطرح شد؛

انتقاد کوچک زاده از انتصاب سرپرست دانشگاه تهران

مجلس

نماینده مردم تهران ضمن انتقاد از اقدام اخیر وزارت علوم در برکناری رئیس دانشگاه تهران و انتصاب معاون اداری مالی وزارت علوم به عنوان سرپرست این دانشگاه گفت: این اقدام توهین به اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، مهدی کوچک زاده نماینده مردم تهران در جلسه علنی امروز مجلس در بیان تذکر شفاهی ضمن انتقاد به تغییر رئیس دانشگاه تهران توسط وزارت علوم گفت: مطلع شدیم که آقای فرهاد رهبر برکنار و معاون اداری مالی وزارت علوم سرپرست دانشگاه تهران شد.

وی افزود: تذکر من به آقای فرجی دانا این است که آیا در بین اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران کسی وجود نداشت که وقتش آزاد باشد و او را سرپرست بگذارید این نوعی توهین به اعضای هیأت علمی دانشگاه است.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: شاید باید برای وزیر علوم متأسف باشیم که نتوانست یک سرپرست از میان اساتید دانشگاه برای دانشگاه تهران پیدا کند، نکند این دستورات از جای دیگر به فرجی دانا داده می شود.

کوچک زاده در ادامه تذکرات خود افزود: انتظار از دولت راستگویان این بود که به حرف هایی که در ایام تبلیغات و انتخابات زده شد عمل کنند، آقای روحانی شما به حرفهایی که در خصوص مسکن مهر زده اید رجوع کنید وزیر مسکن هزاران میلیارد تومان سرمایه ملی را به نابودی کشانده است این پروژه ها درحال حاضر تعطیل شده اند و نباید دعواهای سیاسی را به جایی برسانیم که باعث ناامیدی ملت شود.

وی تذکر بعدی خود را به محمدرضا باهنر و محمدحسن ابوترابی فرد نائب رئیسان اول و دوم شورای اسلامی داد و گفت: شما اعلام کردید اقدام اخیر کمیسیون تلفیق قرار است در جلسه هیأت رئیسه مورد بررسی قرار گیرد در حالی که یک طرف این دعوا خود هیأت رئیسه مجلس است ما می دانیم که این اقدام با دستور لاریجانی و هماهنگی هیأت رئیسه انجام گرفته است و شکایت نمایندگان از هیأت رئیسه به کمیسیون اصل 90 را پیگیری خواهیم کرد.

بعد از تذکر کوچک زاده باهنر در پاسخ به اظهارات وی گفت: شما شکایت از هیأت رئیسه به کمیسیون اصل 90 را پیگیری کنید، حتی می توانید استیضاح اعضای هیأت رئیسه را هم پیگیری نمایید.