رییس پارلمان عراق خواستار همکاری مصر برای کمک رسانی به غزه شد

اتحادیه مجالس اسلامی

تهران - ایرنا - رییس پارلمان عراق مساله فلسطین را مهم ترین مساله جهان اسلام دانست و با تاکید بر ضرورت کمک رسانی به مردم فلسطین از دولت مصر خواست تا شرایط را برای ارسال کمک های انسان دوستانه به مردم در نوار غزه فراهم کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «اسامه النجیفی» روز چهارشنبه در سومین نشست کمیته دائمی امور فلسطین، افزود: وظیفه همه کشورهای مسلمان است که به حمایت های سیاسی و مالی از مردم فلسطین بپردازند و این کم ترین کاری است که می توان در قبال ملت ستم دیده فلسطین انجام داد.

وی با اشاره به حوادث داخلی مصر و وجود مشکلاتی در آن کشور، گفت: باید مساله فلسطین را از اختلافات داخلی مصر جدا کنیم و باید از ظرفیت مصر برای کمک رسانی به مردم فلسطین استفاده شود.

النجیفی همه کشورهای مسلمان را به وحدت نظر برای کمک به حل مساله فلسطین فراخواند و گفت: هدف همه ما در قبال فلسطین یک هدف واحد است و برای تحقق آن لازم است اختلاف نظرها را کنار بگذاریم.

وی همچنین از گروه های داخلی فلسطین خواست تا اختلافات داخلی خود را کنار بگذارند و از ین طریق شرایط را برای حل موضوع فلسطین فراهم کنند.

در این نشست همچنین عاطف الطراونه رییس مجلس اردن نیز بر ضرورت حل اختلافات میان گروه های فلسطینی تاکید و پیشنهاد کرد که کشورش حاضر است میزبان برگزاری نشست یا نشست های بعدی کمیته دائمی امورفلسطین باشدکه این پیشنهاد مورد تشویق و استقبال شرکت کنندگان در این نشست قرار گرفت.

«محمد العربی ولد خلیفه» رییس پارلمان الجزایز هم با بیان این که کشورش همواره در کنار ملت فلسطین و حامی آنها بوده است گفت: باید تلاش کنیم وحدت میان گروه های فلسطینی برقرار شود چرا که اهمیت وحدت میان گروه ها و جناح های مختلف فلسطینی اهمیت و ضرورتی انکارناپذیر دارد.

سیام(3)**1723**9132**1535
کد N133028