شورای همکاری خلیج فارس امروز در کویت نشست برگزار می‌کند

سیاسی

کشورهای شورای همکاری خلیج فارس امروز (چهارشنبه) نشستی را در کویت در سطح وزریران خارجه با حضور وزیر خارجه روسیه برگزار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیه الیوم، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه این کشور در نشست وزارتی میان روسیه و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در کویت مشارکت خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است که مسکو امیدوار است این نشست فضای جدیدی را برای همکاری سیاسی،‌ تجاری و اقتصادی با کشورهای حوزه خلیج فارس به وجود آورد.

تبادل آراء پیرامون مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله بحران سوریه و مساله صلح خاورمیانه و تضمین امنیت در منطقه حوزه خلیج فارس از جمله موضوعات این نشست است.

پیش‌بینی می‌شود که وزیر امور خارجه روسیه در حاشیه این نشست دیدارهایی با مسئولان کویتی داشته باشد تا به بررسی مهمترین مسائل روابط روسیه و کویت و چشم‌اندازهای تقویت این روابط در عرصه‌های مختلف بپردازد.

در همین راستا، میخائیل بوگدانف، معاون وزیر امور خارجه روسیه و فرستاده رئیس‌جمهوری این کشور در امور خاورمیانه اظهار کرد که بحران سوریه از مهمترین مسائلی است که در دستور کار این نشست قرار دارد.

وی با بیان اینکه بحران سوریه در بند نخست دستور کار این نشست قرار می‌گیرد اظهار امیدواری کرد که گوش شنوایی برای شنیدن استدلال‌های روسیه در خصوص مساله سوریه وجود داشته باشد.

بوگدانف با بیان اینکه مسکو بر لزوم حل و فصل بحران سوریه از طریق راهکارهای سیاسی تاکید دارد اظهار کرد که در این نشست دیگر مسائل منطقه از جمله حل و فصل درگیری‌ها میان فلسطین و رژیم صهیونیستی و اوضاع در لیبی، مصر و عراق و همچنین توانایی‌های هسته‌ای ایران مورد بررسی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N133022