در جلسه شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین

بشارتی: مسیر مذاکرات، مسیر درستی است/چارچوب‌ها را رهبری تعیین کرده‌اند

رهبري,مذاكرات ايران و گروه 1 5,جامعه اسلامي مهندسين

وزیر پیشین کشور با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5، اظهار کرد: اکنون مسیر ما مسیر درستی است، بویژه که مقام عظمای ولایت به صراحت تأیید فرموده‌اند. چارچوب‌ها را ایشان تعیین کرده‌اند و دیگران باید مواظبت کنند تا مذاکرات از چارچوب خارج نشود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی‌محمد بشارتی در جلسه شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین، گفت: اگرچه به لحاظ ظاهری چند روزی از زمان گرامیداشت، یوم‌الله 22 بهمن گذشته است، اما هر گذشته‌ای مشمول مرور زمان نمی‌شود؛ بویژه نام و یاد فکری که در ارتباط با خداوند سبحان باشد.

وی افزود:‌ ما چون تا آخر، از برکات انقلاب اسلامی بهره‌مند خواهیم شد، باید قدردان این نعمت بی‌انتهای الهی باشیم و خدا را به خاطر این همه نعمت شکر کنیم و قدر این انقلاب را بدانیم. بنابراین انقلاب هرگز کهنه نخواهد شد. همچنانکه خون ابا عبدالله هرگز خشک نشد و با وجود تلاش‌های برنامه‌ریزی شده‌ای که بنی‌امیه و دشمنان آل‌الله به خرج دادند؛ هرگز نه تنها نام حسین و نهضت حسینی کمرنگ نشد، بلکه روزبه‌روز گسترده‌تر شد.

بشارتی با بیان اینکه "هرچه وصل به خدا باشد، جاودانه خواهد بود و آن وقت ارزش آن بی‌نهایت می‌شود"، گفت: این انقلاب نیز متصل و مرتبط با خداست چون بنیانگزار و هدایتگر این انقلاب، امام بوده و در اخلاص ایشان کمتر کسی می‌تواند اظهارنظر کند و خدا خواست که این مرد بزرگ کارهای غیرممکن را انجام دهد.

وزیر اسبق کشور خاطرنشان کرد: کسینجر در روزهای آخر با شاه صحبت می‌کند و می‌گوید "ما در برابر مواضع امام خمینی تسلیم شده‌ایم. وقتی حضرت امام اعلامیه‌ای می‌دادند و ما می‌خواستیم آن را خنثی کنیم، امام اعلامیه دوم و بعد سوم را می‌دادند. حضرت امام خمینی قدرت فکر کردن را از ما گرفته است". چه اتفاقی افتاد و چه کاری امام خمینی کرد؟ خدا به دست ایشان این کار بزرگ را انجام داد. کلیه بیانات و حرکات حضرت امام حتی نگاه‌های ایشان الهی بود. ایشان تسلیم محض خدای سبحان بودند.

وی همچنین اظهار کرد: به نظر من اول حضرت امام خودش را شکست و با فروتنی خود توانست شاه و سلطنت شاهنشاهی را بشکند. در مسائل ملی و ارزشی باید گام اول را خود مردم بردارند. اول حرکت را ما باید انجام دهیم و این راه درست از ما شروع شود تا معلوم شود این حرکت ارادی است و اجباری نیست و امام این راه را با اراده انجام داد. خداوند می‌فرماید تا جهاد نباشد، ما راهنمایی نمی‌کنیم. امام حرکت بی غل و غش را شروع کردند و خدا به امام خمینی یاد داد که چه کار کند.

بشارتی اضافه کرد: امام عظمت خود را در عمل یافت و اتکای خود را خدا دانست و با آن عظمت با آمریکا حرف زد و گفت «شیطان بزرگ» و این بحث‌های اساسی است که استراتژیست‌های کشور و آن‌ها که می‌خواهند خط امام را تبیین کنند، باید این‌ها را ببینند. ما با اتکا به قدرت الهی و رهنمودهای حضرت امام، یک شخصیت و جایگاه ویژه‌ای برای کشورمان ساختیم که واقعی است. دنیا روی مواضع ما و قول و فعل ما حساب می‌کند؛ این خیلی قیمت دارد. این نهضت بزرگ هزینه دارد. هرچه گرانقدر و گران‌قیمت باشد، هزینه نگهداریش بیشتر است. این انقلاب و وجهه، قیمت و ارزشی که مسئولان از رهگذر انقلاب اسلامی بدست آوردند، خیلی بالاست و هزینه آن این است که ما خواستار حفظ ارزش‌های انقلاب باشیم.

وی اضافه کرد: ولایت‌مداری که شعار نیست؛ در عمل باید تسلیم واقعی حضرت امام باشیم و تسلیم مقام معظم رهبری باشیم. این را نمی‌گویم که کسی به من رای بدهد، چون نیازی به رای ندارم. واقعیت این است که این شخصیت را خدای متعال به ما داده است؛ به عنوان مقام معظم رهبری. ملاحظه کنید چقدر در رشته‌های متفاوت و مختلف اظهارنظر می‌کنند؛ خیلی زیبا و قشنگ و برجسته و اثربخش. جامعیت یعنی همین که همگی در حضرت آقا دیده می‌شود و این نعمتی است که خدا به ما داده و همه باید قدرش را بدانیم. چطور ما می‌خواهیم انقلاب را در برابر این دشمنان توفنده حفظ کنیم. انقلاب را باید حفظ کرد. به شرطی که ما قدر این انقلاب را بدانیم و هزینه کنیم.

وزیر پیشین کشور با طرح این پرسش که "ما چقدر برای خدا که این همه نعمت‌های بزرگ به ما داده است، هزینه کردیم؟"، اظهار کرد: ما چقدر حاضریم برای انقلاب بزرگ که از الطاف خداوند است و برای حفظ آن هزینه کنیم. مهمتر اینکه حضرت امام فرمودند پیروزی ما را خدا تضمین کرده و ما موفق می‌شویم و در این کشور، جمهوری اسلامی تشکیل می‌دهیم و پرچم را به صاحب برحقش تحویل خواهیم داد.

بشارتی با بیان اینکه "انقلاب اسلامی بزرگترین هدیه الهی است"، تاکید کرد: ما باید قدردان این هدیه باشیم. بویژه هرکس بیشتر می‌فهمد، بیشتر از نعمت این انقلاب بهره‌مند است. ما دائم با چالش‌های فراوانی روبرو هستیم. چالش امروز ما مذاکرات با 1+5 و حول غنی‌سازی اورانیوم است. مسیر ما مسیر درستی است، بخصوص که مقام عظمای ولایت به صراحت تایید فرمودند. چارچوب‌ها را آقا تعیین کرده‌اند؛ بقیه باید مواظبت کنند تا مذاکرات از چارچوب خارج نشود.

وی در پایان گفت: دولت تدبیر و امید به مردم قول دادند که سعی کنند مشکلات مردم را به تدریج کم کنند. هنوز عوامل اصلی تورم وجود دارد. این مشکلی است که بعد از این یقه همه را خواهد گرفت. این سلام و صلوات و تمجید و تبریک‌ها تمام خواهد شد. حالا دیگر دولت تدبیر و امید همه نیروهایش را چیده است و حرف‌هایش را هم زده است. پس بسم‌الله الرحمن الرحیم، باید جواب مردم را بدهد.

انتهای پیام

کد N133005