باهنر در پاسخ به تذکری:

هیات رییسه اعتراضات نمایندگان در مورد جلسه امروز تلفیق را بررسی می‌کند

سیاسی

محمدرضا باهنر اظهار کرد: ظهر شنبه هیات رییسه با هیات رییسه کمیسیون تلفیق جلسه خواهد داشت و اعتراضات نمایندگان را در صورتی که در چارچوب قانونی باشد در مورد جلسه امروز تلفیق رسیدگی می‌کند.

محمدرضا باهنر اظهار کرد: ظهر شنبه هیات رییسه با هیات رییسه کمیسیون تلفیق جلسه خواهد داشت و اعتراضات نمایندگان را در صورتی که در چارچوب قانونی باشد در مورد جلسه امروز تلفیق رسیدگی می‌کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهناز بهمنی نماینده سراب در مجلس شورای اسلامی در تذکری در جلسه علنی امروز مجلس اظهار کرد: بر اساس نص صریح قانون پس از تصویب، نماینده‌ها حق اظهارنظر و دخل و تصرف برای ایرادات شورای نگهبان را ندارند.

وی افزود: اما متاسفانه طی شب گذشته و امروز کمیسیون تلفیق جلسه‌ای داشته به ویژه در مورد طرح‌های ملی شهرستان‌ها اما توجیهی که می‌آورند این است که این پروژه‌ها منطقه‌ای است، مگر ما در فضا پروژه‌ای داریم. هر پروژه‌ای که مطرح می‌کنیم ملی، منطقه‌ای و شهرستانی است.

بهمنی نماینده سراب در مجلس ضمن انتقاد از جلسه صبح امروز کمیسیون تلفیق نیز گفت: پس از اینکه تلفیق جلسه داشته است مدام مردم هم از ما می‌خواهند که در مجلس طبق قانون عمل کنیم.

این عضو اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه تذکر خود اظهار کرد: به عنوان مثال همان‌طور که می‌دانید پروژه آلومینا یک پروژه ملی است و ارزبری زیادی دارد لذا از تلفیق انتظار داریم که به طرح‌های ملی بیش از اینها توجه کند.

بهمنی خاطرنشان کرد: اما اخیرا مواجه هستیم با این موضوع که هر کسی که قدرت دارد با واژه‌پردازی و سخنرانی حرف خود را مطرح می‌کند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا باهنر که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: ظهر شنبه هیات رییسه مجلس با هیات رییسه کمیسیون تلفیق جلسه‌ای خواهد داشت و اعتراضات قانونی نمایندگان در مورد مصوبات بودجه را رسیدگی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: البته بعضی از نمایندگان اعتراض دارند مبنی بر اینکه بعضی مسائل مصوبه تلقی شده در حالیکه اینگونه نبود و بالعکس، لذا این موضوع را رسیدگی کرده و منحصرا مسائلی که مصوب است را اعلام می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N133001