/نهمین اجلاس بین‌المجالس اسلامی/

نماینده بورکینافاسو:پارلمان‌های اسلامی وظایفشان را برای بهبود مدیریت جهان انجام دهند

نماینده بورکینافاسو گفت: امروز جهان به سرزمین حاصل‌خیزی برای هر گونه ناامنی تبدیل شده و در همین راستا نمایندگان پارلمان‌های اسلامی باید وظایف خود را در جهت بهبود مدیریت جهان به درستی انجام دهند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آلبر نوئل نماینده مجلس بورکینافاسو، در دومین روز از نهمین اجلاس بین‌المجالس اسلامی اظهار کرد: یکی از اهداف این کنفرانس ارتقاء همکاری بین کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی است که این همکاری‌ها در جهت منافع مشترک همه کشورهای عضو خواهد بود.

وی مدارای مذهبی را از اهداف بین‌المجالس اسلامی عنوان و خاطرنشان کرد: مشارکت هر کدام از کشورهای اسلامی می‌تواند راه‌های جدیدی را در سیاست‌های بین‌المجالس اسلامی برای تعیین اولویت های جدید باز کند.

وی با اشاره به برگزاری دوره هشتم اجلاس بین‌المجالس اسلامی در خارطوم سودان تصریح کرد:‌ در آن اجلاس مقرر شد که اجلاس نهم در بورکینافاسو برگزار شود اما ما به دلیل مشکلات بودجه‌ای نتوانستیم اجلاس نهم را برگزار کنیم.

رئیس مجلس بورکینافاسو با اعلام آمادگی کشورش برای همکاری بیشتر با کشورهای اسلامی اظهار کرد: از جمهوری اسلامی ایران که به جای ما اجلاس نهم بین‌المجالس اسلامی را برگزار کردند، قدردانی می‌کنیم.

آلبر نوئل با اشاره به مشکلات اقلیمی در آفریقا تصریح کرد: با توجه به وجود بلایای طبیعی و اقلیمی شرایط در آفریقا سخت است و آفریقا امروز با مشکلاتی روبرو است که به همین دلیل مردم ما نتوانستند از حقوق اولیه‌شان برخوردار باشند لذا می‌خواهیم جامعه بین‌المللی به تعهدات خود در این رابطه عمل کند.

وی با بیان این که جهان امروز به سرزمین حاصل‌خیزی برای هرگونه ناامنی تبدیل شده خاطرنشان کرد: نمایندگان پارلمان‌های اسلامی باید وظایف خود را در جهت بهبود مدیریت جهان به درستی انجام دهند تا بتوانند خواسته‌های مشروع ملت‌های خود را محقق کنند.

نمایند مردم بورکینافاسو تعمیق دموکراسی و ارتقاء صلح و امنیت را از اهداف بین‌المجالس اسلامی دانست و یادآور شد: اعضای بین‌المجالس باید برای حل و فصل درگیری‌ها در همه نقاط جهان تلاش کنند تا بتوانیم به جهانی انسانی‌تر و مالامال از مدارا دست یابیم.

وی در پایان آمادگی بورکینافاسو برای همکاری در جهت تحقق اهداف بین‌المجالس اسلامی را اعلام کرد.

انتهای پیام

کد N132772