/نهمین اجلاس بین‌المجالس اسلامی/

رئیس مجلس اوگاندا: نقش زنان در پارلمان‌های اسلامی گسترش یابد

رئیس مجلس اوگاندا خواستار گسترش نقش زنان در پارلمان‌های کشورهای اسلامی شد.

رئیس مجلس اوگاندا خواستار گسترش نقش زنان در پارلمان‌های کشورهای اسلامی شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ربکا کاداگا رئیس مجلس اوگاندا، در دومین روز از نهمین اجلاس بین‌المجالس اسلامی اظهار کرد: قرار است طی این کنفرانس خصومت‌ها ، جنگ‌های داخلی و جنگ‌های مصلحانه مورد بحث قرار گیرد و تا کنون برنامه‌های زیادی در این خصوص به تصویب رسیده است.

وی افزود: همچنین هیات ایرانی سعی کرده برای راه‌اندازی یک مرکز اطلاعاتی در بین‌المجالس اسلامی اقداماتی انجام دهد که حرکت خوبی است تا از این طریق بتوانیم از اجرای کامل قطعنامه اطمینان یابیم.

رئیس مجلس اوگاندا تمرکز بر مسائل مربوط به دختران و پسران در جوامع اسلامی بخش‌های علمی و آموزشی و همچنین فناوری‌های مدرن را از مسائل حائز اهمیت برای پارلمان‌های اسلامی عنوان و خاطرنشان کرد: بین‌المجالس اسلامی همچنین اقداماتی را در زمینه حقوق بشر انجام داده است.

ربکا کاداگا ادامه داد:‌هیات اوگاندا سعی دارد گام مثبتی درباره نمایندگان زن کشورهای اسلامی بردارد و به همین دلیل ما ارتباطاتی با کمیته اجرایی برقرار کردیم و امیدواریم با حضور نماینده اوگاندا در کمیته اجرایی نقش زنان را در پارلمان‌های اسلامی گسترش دهیم.

وی در ادامه با دعوت از هیات پارلمانی ایران برای سفر به اوگاندا و همچنین هیات‌های پارلمانی سایر کشورهای اسلامی خواستار گسترش همکاری‌های کشورهای عضو بین‌المجالس در بخش گردشگری شد.

انتهای پیام

کد N132761