/نهمین اجلاس بین‌المجالس اسلامی/

نماینده مجلس جیبوتی: از تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس حمایت می‌کنیم

سیاسی

نماینده مجلس جیبوتی گفت که این کشور از تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس حمایت می‌کند.

نماینده مجلس جیبوتی گفت که این کشور از تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس حمایت می‌کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد علی پومت نماینده مجلس جیبوتی ، در دومین روز از نهمین اجلاس بین‌المجالس اسلامی اظهار کرد: انتخابات پارلمانی جیبوتی فوریه سال 2013 برگزار و مجلس ملی ما تشکیل شد. شرکت اقشار مختلف مردم در این انتخابات موجب شد اپوزیسیون هم وارد پارلمان شود و این یک گام تاریخی در جهت ایجاد دموکراسی در کشورهای ما بود که باعث شد همه گرایشات سیاسی در مجلس حضور یابند و انسجام ملی ما تقویت شود.

وی افزود: در جهان اسلام که با بنیادگرایی و تحجر مواجه شده و تروریسم در حال ترویج است کشورهای ما هم مصون نیستند و تهدید الشباب در منطقه و به خصوص کشور همسایه ما سومالی ریشه کن نشده است.

نماینده مجلس جیبوتی ادامه داد: تلاش‌های کشور ما موجب شده شرایطی ایجاد شود که سومالی بتواند حاکمیت خود را در کل کشور به دست بیاورد و کشور ما همبستگی جدی خود را نسبت به سومالی در جهت ایجاد صلح در این کشور نشان داده است.

محمدعلی پومت تاکید کرد:‌جمهوری جیبوتی همبستگی و حمایت کامل خود را از تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس شریف ابراز می‌کند.

وی در پایان ضمن قدردانی از جمهوری اسلامی ایران و رئیس مجلس شورای اسلامی برای موفقیت کامل این اجلاس بین‌المجالس اسلامی ابراز امیدواری کرد.

انتهای پیام

کد N132755