مجید محتشمی: صداوسیما رویکرد جناحی را ترک کند

دولت,صداوسيما,اصلاح‌طلبان

سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان گفت: صداوسیما باید از برخورد جناحی در قبال دولت پرهیز کند و اقدامات دولت را بصورت کم‌جلوه نمایش ندهد.

سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان گفت: صداوسیما باید از برخورد جناحی در قبال دولت پرهیز کند و اقدامات دولت را بصورت کم‌جلوه نمایش ندهد.

مجید محتشمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه "عملکرد صداوسیما در قبال دولت یازدهم در مقایسه دولت‌های نهم و دهم کم‌فروغ بوده است"، اظهار کرد: صداوسیما نه باید کاملاً در اختیار دولت باشد و نه اینکه کاملاً مخالف دولت باشد.

وی افزود: صداوسیما باید بی‌طرفی خود را حفظ کرده و دیدگاه‌های مردم نسبت به قوای کشور را بازگو کند و از طرفی هم اقدامات مثبت قوا بویژه قوه مجریه را برای مردم تشریح کند. صداوسیما همچنین باید پایگاه بسط و گسترش و آزادی نقد در کشور باشد.

دبیرکل حزب آزادی همچنین با اشاره به اینکه "برخورد جناحی صداوسیما با دولت موجب غفلت این سازمان از بیان اقدامات شایسته دولت می‌شود"، اظهار کرد: مدیریت کلان صداوسیما به دولت‌های نهم و دهم علاقه‌مند بود و این علاقه را نمی‌تواند کتمان کند. به همین دلیل کاملاً از آن دولت‌ها حمایت می‌کرد اکنون هرچند صداوسیما علاقه کمتری نسبت به دولت یازدهم نشان داده، اما باید نسبت به این دولت منصفانه رفتار کند.

سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه "انحصار رسانه ملی که گرایش‌های جناحی دارد، می‌تواند پاشنه آشیلی برای بیان افکار عمومی باشد"، خاطرنشان کرد: شاید تغییر مدیریت کلان صداوسیما به تغییر رویکرد این سازمان کمک کند.

محتشمی در پایان افزود: هنگامی که مسئولان به مدت زیادی در یک جایگاه بمانند،‌ عیوب آن جایگاه‌ها برای آنها عادی می‌شود. اکنون نیز نواقص صداوسیما عادی جلوه می‌کند؛ بنابراین نیاز به تغییر در مدیریت یا روش‌های این سازمان احساس می‌شود.

انتهای پیام

کد N132754