عضو مجلس اوگاندا مطرح کرد؛

ابراز امیدواری نماینده مجلس اوگاندا برای همکاری با ایران در زمینه گردشگری

مجلس

یک عضو مجلس اوگاندا با دعوت از رئیس مجلس ایران برای سفر به این کشورگفت: امیدواریم بتوانیم سطح روابط ایران و اوگاندا را به خصوص در زمینه گردشگری بیشتر کنیم و این یکی از اهداف ما است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، خانم ربکا نماینده مجلس اوگاندا در دومین روز از نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی که در سالن اجلاس سران در تهران در حال برگزاری است گفت: کشورهای عضو اتحادیه باید در مسایل علمی و ICP به ویژه بر روی دختران و پسران مسلمان توجه ویژه ای داشته باشند و مسایل فناوری مدرن بسیار حائز اهمیت است.

ربکا با اشاره به مباحث مطرح شده حقوق بشری در اتحادیه کشورهای اسلامی گفت: ما در بسیاری از جلسات حقوق بشری حضور داریم و در این اتحادیه نیز کمیته مربوط به حقوق بشر قطعنامه ای را به وجود آورده که در جهت حمایت از فعالیت های حقوقی بشری است.

وی افزود: هیات اوگاندا سعی دارد گام مثبتی بردارد تا بتواند نقش نمایندگان زن را در اتحادیه کشورهای اسلامی پررنگ تر کند و در یکی از کمیته های اجرایی بحث هایی پیرامون این موضوع را مطرح کردیم.

وی با دعوت از لاریجانی برای سفر به اوگاندا تصریح کرد: امیدواریم کشور ایران و اوگاندا بتوانند همکاری های خوبی با یکدیگر داشته باشند و به خصوص در زمینه گردشگری زمینه همکاری بیش از گذشته میان این دو کشور شکل بگیرد.