با پیام آیت‌الله جوادی‌آملی

دومین روز همایش ملی فقه هسته‌ای در قم برگزار می‌شود

سیاسی

دومین روز همایش ملی فقه هسته‌ای با حضور اساتید برجسته و با پیام تصویری آیت‌الله جوادی آملی، روز پنج‌شنبه اول اسفندماه در قم برگزار می‌شود.

دومین روز همایش ملی فقه هسته‌ای با حضور اساتید برجسته و با پیام تصویری آیت‌الله جوادی آملی، روز پنج‌شنبه اول اسفندماه در قم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، مدیر گروه فقهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: پژوهشگاه فرهنگ اسلامی دارای 4 پژوهشکده شامل نظام‌های اسلامی متشکل از گروه فقه و حقوق، اقتصاد، سیاست، اخلاق و تربیت، مدیریت اسلامی است.

غلام رضا پیوندی تصریح کرد: گروه فقه و حقوق در اسلامی سازی علوم انسانی قدم بر می‌دارد و فعالیت‌های علمی فراوانی انجام می‌دهد و آثار متعددی در این عرصه منتشر می‌کند و در این عرصه همایش‌های مختلفی با موضوعات فقهی برگزار شده است که در سال گذشته همایش فقه و حقوق ادیان برگزار شد.

پیوندی با اشاره به موضوع هسته‌ای و مذاکرات اخیر خاطرنشان کرد: با توجه به مذاکرات هسته‌ای با کشورهای غربی موضوع فقه هسته‌ای دارای اهمیت فراوانی است که در این راستا تبیین مبانی فقهی فتوای رهبر معظم انقلاب بر اساس مفاد فقهی و برهه زمانی صدور آن از اهداف همایش است.

وی یادآور شد: برگزاری این همایش و بررسی موضوعات مطرح شده به خصوص فتوای رهبر فرزانه انقلاب در حرام بودن استفاده از سلاح‌های هسته‌ای می‌تواند با توجه به مذاکرات تیم ایرانی در 1+5 بسترهای لازم را در اختیار آنها قرار دهد و کمک اساسی در این عرصه صورت پذیرد.

مدیر گروه فقه و حقوق پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی اظهار کرد: سازمان انرژی اتمی، مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) و پژوهشگران و محققان نقش مهمی در برگزاری این همایش داشته‌اند همچنین تاکنون حدود 40 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است.

وی خاطرنشان کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبر رشاد رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، بهروز کمالوندی معاون راهبردی و امور مجلس سازمان انرژی اتمی و جمعی از اساتید حوزه علمیه در همایش قم حضور می‌یابند و در پایان از برگزیدگان مقالات علمی تجلیل می‌شود.

بر اساس این گزارش، 5 پیش نشست در رابطه با این همایش با موضوعات ممنوعیت استفاده از سلاح کشتار جمعی، ادله فقهی منع به کارگیری سلاح‌های هسته‌ای، استدلالات قرآنی برای ممنوعیت سلاح‌های هسته‌ای، تقابل اندیشه اسلامی با اندیشه غربی در زمینه سلاح کشتار جمعی و معنویت دینی و بررسی مقابله با سلاح‌های کشتار جمعی از 10 تا 28 بهمن ماه در قم برگزار شده است.

انتهای پیام

کد N132582