اعضای نم از تلاش های نماینده دائم ایران درسازمان ملل تجلیل کردند

سازمان ملل

نیویورک، ایرنا - نمایندگان کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در سازمان ملل از تلاش های نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در این نهاد بین المللی تجلیل کردند.

به گزارش ایرنا محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران و رئیس مرکز هماهنگی های جنبش عدم تعهد در سازمان ملل متحد نیویورک عصر سه شنبه 29 بهمن ماه در نشست ماهیانه این جنبش در مقر این سازمان که با حضور سفرای کشورهای عضو برگزار شد، برنامه جاری جنبش عدم تعهد از جمله تدارک برگزاری نشست وزرای جنبش در الجزیره از پنجم الی هشتم خرداد ماه سال آینده را که با هماهنگی نمایندگی دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد انجام خواهد شد را مورد بحث و بررسی قرار داد.

در این جلسه همچنین مقدمات صورت گرفته از سوی جمهوری اسلامی ایران برای سفرا و نمایندگان دائم کشورهای بطور کامل تشریح گردید که به تائید مرکز هماهنگی جنبش عدم تعهد رسید.

همچنین در این جلسه، پس از اعلام سفیر و نماینده دائم کشورمان مبنی بر خاتمه ماموریتش در آینده نزدیک و بازگشت به ایران، تعداد زیادی از سفرای کشورها ضمن ایراد سخنانی از عملکرد و مدیریت حرفه ای وی در اداره جنبش طی بیش از یکسال گذشته تقدیر نمودند و از اقداماتش که باعث انسجام و موفقیت های بیشتر جنبش عدم تعهد در سازمان ملل گردیده است،تجلیل نمودند.

قابل ذکر است که جنبش عدم تعهد دارای 120 عضو با نگرش های سیاسی و سلائق مختلف در مسائل گوناگون بین المللی می باشد که در برخی امور مهم بین المللی منجمله مسائلی از قبیل خلع سلاح هسته ای، حقوق بشر و مسائل امنیتی و مقررات بین المللی دارای اشتراک نظر می باشند.

کشورمان ریاست این جنبش را یکسال و نیم پیش از کشور مصر بمدت سه سال تحویل گرفت و در این مدت نقش موثری در پیشبرد بسیاری از قطعنامه های مجمع عمومی سازمان ملل ایفا نموده است.

اروپام 1908
کد N132201