رئیس جمهوری ونزوئلا: سانتوس به من درس دموکراسی نمی دهد

ونزوئلا,کلمبیا

مادرید - ایرنا - ˈنیکلاس مادوروˈ رئیس جمهوری ونزوئلا روز سه شنبه گفت ˈخوان مانوئل سانتوسˈ همتای کلمبیای اش به او درس دموکراسی نمی دهد .

به گزارش خبرگزاری اروپاپرس ، سانتوس رییس جمهور کلمبیا روز سه شنبه گذشته تقاضا کرده بود که حقوق افراد کلمبیایی در ونزوئلا محترم شمرده شود.

سانتوس همچنین پس از دستگیری روز سه شنبه ˈلئوپولدو لوپزˈ رهبر جناح مخالف ونزوئلا گفته بود که همه مردم حق دارند که بدون متوسل شدن به خشونت، تظاهرات کنند .

مادورو رییس جمهور ونزوئلا در برابر هزاران نفر که در تظاهرات حمایت از انقلاب بولیواری شرکت داشتند، افزود : سانتوس اکنون می خواهد به من درس دموکراسی بدهد هنگامی که من در حال دفاع از مردم ونزوئلا در مقابل سو استفاده ها هستم .

رئیس جمهوری ونزوئلا ادامه داد : دیگر بس است که در امور داخلی ما دخالت کنند زیرا امورات داخلی ونزوئلایی ها را خود مردم ونزوئلا حل می کنند .

رئیس جمهوری ونزوئلا از همتای کلمبیایی خود پرسید: شما چه می کردید وقتی یک رهبر جناح مخالف می گوید که برای سرنگونی شما ، خواهان برگزاری یک تظاهرات در بوگوتا است؟.

وی همچنین سخنان سانتوس مبنی بر اینکه ونزوئلا با کلمبیایی ها ˈبدرفتاریˈ و آنها را از کشور اخراج می کند را مورد انتقاد قرار داد و گفت : سانتوس بار دیگر اشتباه می کند زیرا اجازه داده که همدردیش با فاشیست ها و راستگرایان ونزوئلایی بر وی غلبه کنند .

مادورو از خود پرسید: آیا سانتوس می خواهد که من به این افراد اجازه دهم که کارگران مترو را مورد ضرب و شتم قرار دهند و یا آیا ˈباراک اوباماˈ رئیس جمهوری آمریکا می خواهد که من به افرادی که با نقاب به دیگران حمله می کنند ، مدال افتخار بدهم ؟ .

وی در این رابطه به سانتوس و اوباما گفت : با دیوانگی خود کنار بیایید.

اروپام **1234**1552
کد N132177