سخنگوی نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضوسازمان های همکاری اسلامی

همه روسای مجالس حاضر در اجلاس تهران در نخستین روز سخنرانی کردند

پایان روز اول,مجلس 92

تهران – ایرنا – سخنگوی نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان های همکاری اسلامی گفت: روز اول این کنفرانس بسیار با کیفیت برگزار شد و همه روسای مجالس شرکت کننده در این اجلاس سخنرانی کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، کاظم جلالی با بیان این که در روز اول نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان های همکاری اسلامی تقریبا تمامی کشورهای دارای پارلمان شرکت کرده اند گفت: حدود 30 رییس مجلس در این کنفرانس حضور داشتند که از ابتدای برگزاری آن تا کنون بی سابقه بوده است.

وی افزود: میزان حضور هیات ها به جز دو کشور که پارلمان نداشتند و یک کشور بسیار کوچک که در این کنفرانس هرگز شرکت نکرده است بسیار چشمگیر بود.

جلالی با بیان این که کشورهای همسایه ایران حضور گسترده در اجلاس تهران داشتند خاطرنشان کرد: اجلاس با کیفیت بالایی برگزار شد و یکی از اجلاس های خوب این اتحادیه بوده است.

وی تصریح کرد: در پایان روز اول سخنرانی روسای مجالس به پایان رسید و فردا نایب رییس ها ، هیات ها و برخی مجامع ناظر جهانی سخنرانی خواهند داشت.

سخنگوی این اجلاس ابراز امیدواری کرد تا فردا عصر سخنرانی ها پایان یابد و پس از آن بیانیه نهایی و اعلامیه تهران به رای حضار رسیده و به تصویب نهایی برسد.

سیام**9103*1058 *1449
کد N132012