رییس جمهوری در دیدار رییس مجلس کویت:

همبستگی و تحکیم روابط کشورهای حوزه خلیج فارس ضامن امنیت و ثبات است

رییس جمهوری در حاشیه نهمین اجلاس روسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در دیدار رییس مجلس کویت با اشاره به تحولات منطقه در دو دهه اخیر گفت: همبستگی و تحکیم روابط کشورهای خلیج فارس می تواند امنیت منطقه و خلیج فارس را تامین کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه تحکیم روابط ایران با همسایگان خود از اولویتهای دولت تدبیر و امید است بر توسعه روابط دو جانبه ایران و کویت در همه زمینه‌ها و خصوصا در بخش اقتصادی تاکید کرد.

رییس جمهوری با بیان اینکه امروز تروریسم یکی از معضلات جدی منطقه است گفت: حمایت از تروریسم و گروه‌های افراطی در نهایت به ضرر حمایت کنندگان آن تمام خواهد شد.

رییس مجلس کویت نیز در این دیدار گفت: سلام های گرم امیر کویت را خدمت شما و ملت ایران ابلاغ و مراتب خوشبینی مردم کشورم و مردم منطقه را از اندیشه ها و تفکرات جنابعالی اعلام می کنم.

مرذوق القانم با بیان اینکه سخنان شما در مراسم افتتاحیه اجلاس تعیین کننده بود گفت: به عنوان رییس مجلس کویت و رییس مجالس کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و رییس پارلمان کشورهای عربی می گویم که با توجه به موقعیت تاریخی جمهوری اسلامی ایران و شرایط آن در منطقه ایمان کامل داریم جمهوری اسلامی ایران می تواند نقش مقتدرانه ای در منطقه ایفا کند.

وی افزود: چنانچه تمامی کشورهای منطقه خلیج فارس متحد باشند هیج اتفاقی نمی تواند موجب بروز مشکل برای آنها شود.

انتهای پیام

کد N131985