در دیدار رییس مجلس پاکستان

لاریجانی اهتمام دولت پاکستان به حفظ امنیت مرزها را خواستار شد

سید نیرحسین نجاری، رییس مجلس سنای پاکستان بعدازظهر امروز چهارشنبه با دکتر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در حاشیه کنفرانس روسای مجالس کشورهای اسلامی در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، لاریجانی در ابتدای این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان دو کشور مهم و تاثیرگذار در تحولات منطقه‌یی و جهان اسلام هستند که این مشخصه، ضرورت رایزنی نزدیک و منظم بین مقامات و مسوولان دو کشور را ایجاب می‌کند.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به جایگاه مجالس ایران و پاکستان در کشورهای خود گفت: با توجه به جایگاه رفیع مجلس شورای اسلامی و مجالس ملی و سنای پاکستان در کشورهای خود، پارلمان‌های ایران و پاکستان می‌توانند بستر مناسبی برای توسعه بستر مناسبی برای توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ایفا کنند و باید از این ظرفیت‌ها در قالب توان قانونگذاری مجالس جهت توسعه روابط دو کشور استفاده کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات اخیر اشرار در مرزهای دو کشور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران خواستار اهتمام بیش‌تر دولت پاکستان به حفظ امنیت و آرامش در مرزهای دو کشور است. می‌دانیم که پاکستان دستگاه‌های مسوول دارد که باید با اشرار در مرزهای ایران مقابله جدی کنند و ما سریعا نتیجه آن را ببینیم.

لاریجانی در پایان گفت: تکمیل سرمایه‌گذاری‌های مشترک دو کشور تاثیر به‌سزایی در ارتقای روابط تجاری و اقتصادی دو کشور خواهد داشت.

سید نیر حسین بخاری، رییس مجلس سنای پاکستان نیز در این دیدار گفت: صمیمیت و دوستی تاریخی میان دو ملت ایران و پاکستان تاثیر قابل توجهی در گسترش روابط دو جانبه ایران و پاکستان دارد.

رییس مجلس سنای پاکستان هم‌چنین با اشاره به اقدامات تروریستی اخیر در مرز دو کشور گفت: جمهوری اسلامی پاکستان سعی و اهتمام جدی در مبارزه با اشرار در مرز دو کشور داشته و قطعا اقدامات تروریستی اخیر هیچ‌گونه تاثیری در روند رو به رشد روابط دوستانه دو کشور نخواهد داشت.

انتهای پیام

کد N131984