جهانگیری با معاون رییس جمهوری اوگاندا:

ظرفیت‌های خوبی برای گسترش همکاری‌های مشترک وجود دارد

دولت

جهانگیری: یکی از سیاستهای قطعی جمهوری اسلامی ایران که دولت دکتر روحانی نیز آن را با جدیت دنبال می‌کند توسعه روابط با کشورهای آفریقایی است./ سکاندی: اوگاندا خواهان گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها است.

معاون اول رییس جمهور با تاکید براینکه ایران آمادگی دارد روابط خود را در همه زمینه‌ها با اوگاندا توسعه دهد، گفت: اوگاندا پتانسیل و ظرفیتهای بسیار خوبی برای گسترش همکاریهای مشترک و توسعه سطح مناسبات دارد و ایران نیز با داشتن توانمندی‌ها و تجربیات فراوان در زمینه‌های مختلف، از اراده و آمادگی کافی برای گسترش روابط با اوگاندا برخوردار است.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری عصر امروز-سه شنبه- در دیدار «ادوارد سکاندی» معاون رییس جمهوری اوگاندا روابط دو کشور را روابطی صمیمانه و دوستانه توصیف کرد و گفت: یکی از سیاستهای قطعی جمهوری اسلامی ایران که دولت دکتر روحانی نیز آن را با جدیت دنبال می‌کند توسعه روابط با کشورهای آفریقایی است.

معاون اول رییس جمهور همچنین از آمادگی ایران برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور خبر داد و گفت: برگزاری این کمیسیون می‌تواند ضمن شناسایی زمینه‌های همکاری، گامی در جهت رفع موانع پیش روی توسعه روابط تهران - کامپالا باشد.

جهانگیری ضمن قدردانی از حضور هیات اوگاندایی در کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو همکاریهای اسلامی در تهران خاطر‌نشان کرد: تبادل هیئت‌های عالی رتبه دو کشور می‌تواند نقش موثر و سازنده‌ای در ارتقاء سطح روابط داشته باشد.

ادوارد سکاندی معاون رییس جمهوری اوگاندا نیز در این ملاقات ضمن قدردانی از میزبانی مطلوب جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو همکاریهای اسلامی، روابط دو کشور را خوب و صمیمانه ارزیابی کرد و گفت: اوگاندا خواهان گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها است.

وی با تاکید براینکه هیچ محدودیتی برای انجام فعالیتهای اقتصادی در اوگاندا وجود ندارد، از شرکتهای ایرانی برای مشارکت و همکاری در کشورش دعوت بعمل آورد.

معاون رییس جمهور اوگاندا همچنین با اشاره به تنشهای موجود در سومالی و سودان، خواستار حمایت‌های بیشتر جامعه بین‌الملل برای برقراری صلح و آرامش در این مناطق شد.

 

کد N131974