در دیدار نائب رییس مجلس و معاون رییس جمهوری اوگاندا

روحانی :توسعه همکاری با کشورهای آفریقایی یکی از اولویت‌های سیاست خارجی ایران است

رییس جمهور در حاشیه نهمین اجلاس روسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در دیدار نائب رییس مجلس و معاون رییس جمهوری اوگاندا گفت: برنامه ویژه ای برای توسعه روابط و همکاری های اقتصادی سیاسی و فرهنگی با کشورهای آفریقایی از جمله اوگاندا داریم. زیرا توسعه همکاری با کشورهای آفریقایی از اولویت‌های سیاست خارجی ایران است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با تاکید براینکه روابط بسیار خوبی با کشورهای آفریقایی داریم گفت: همکاری های ما با اوگاندا، بویژه در حوزه های بهداشت و درمان و خدمات فنی و مهندسی رو به توسعه و زمینه برای گسترش آنها بسیار فراهم است.

رییس جمهور افزود: توسعه روابط بخش خصوصی ایران با همتایان خود در آفریقا و بویژه اوگاندا نیز از اهداف ما است و می‌کوشیم تا زمینه حضور بخش خصوصی ما در این منطقه فراهم شود.

روحانی در ادامه با توجه به شرایط منطقه ای آفریقا از جمله وضعیت سودان و سومالی و با تأکید بر ضرورت ایجاد امنیت و ثبات، ابراز امیدواری کرد آرامش و ثبات به این منطقه بازگردد.

نائب رییس مجلس اوگاندا نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام دولت و ملت کشورش به دکتر روحانی و ملت ایران گفت: روابط ایران و اوگاندا به خوبی در حال گسترش است.

ادوارد سکاندی گفت: ما خواهان حضور موثر ایران در پروژه های فراوان در اوگاندا هستیم. ما ایران را دوست بسیار گرامی خود می دانیم و امیدواریم روابطه ما در همه زمینه ها در دولت جنابعالی گسترش یابد.

نائب رییس مجلس اوگاندا افزود: ما برای بازگشت صلح وثبات به سودان و سومالی کمک می کنیم و آرزوداریم همسایگان ما در صلح و آرامش باشند.

انتهای پیام

کد N131865