در دیداِر رییس مجلس اردن؛

روحانی: مقابله با تروریسم، برقراری ثبات و رجوع به آرای مردم اصول سه گانه حل مسأله سوریه است

مقابله با تروریسم,مجلس 92

تهران- ایرنا- رییس جمهوری با اشاره به شرایط کشور سوریه گفت: مقابله با تروریسم، برقراری ثبات و رجوع به آرای مردم اصول سه گانه حل مسأله سوریه است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در حاشیه نهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در دیدار رییس مجلس اردن افزود: ما مصمم به توسعه روابط با کشور مسلمان و برادر اردن هستیم.

وی با بیان اینکه برقراری صلح و ثبات در منطقه برای ایران بسیار مهم است، اظهارداشت: همکاری های ایران و اردن می تواند به تحقق این امر کمک کند.

رییس جمهوری مشکل تروریسم در منطقه را معضلی مهم دانست و با اشاره به شرایط سوریه گفت: در اوضاع سوریه باید بپذیریم که مسئله تروریسم مسئله اول است. تروریست ها حتی در راه ارسال کمک های انسان دوستانه به مردم سوریه نیز مشکل می آفرینند.

روحانی برقراری ثبات را در این مسأله مهم دانست و افزود: از نظر ایران برقراری ثبات در سوریه دومین ضرورت غیرقابل اغماض است، تا مردم آن کشور پس از حل معضل تروریسم و برقراری ثبات از طریق دموکراسی و انتخابات، رأی خود را حاکم نمایند.

رییس جمهوری با تاکید براینکه به عنوان سومین محور باید زمینه گفت و گو را بین مردم سوریه فراهم نمود، گفت: آینده سوریه باید توسط مردم و رأی و نظر آنها و در انتخابات آزاد تعیین شود.

رییس مجلس اردن نیز در این دیدار گفت: من حامل سلام های گرم پادشاه اردن به جنابعالی و ملت ایران هستم.

عاطف الطراونه اظهارداشت: اردن امیدوار است روابط خوب ایران و اردن بیش از پیش گسترش یابد و ما برای توسعه روابط اقتصادی و سیاسی با کشور برادر و مسلمان ایران تلاش می کنیم.

وی افزود: ما برای نقش منطقه ای ایران احترام فراوانی قائل بوده و به این نقش واقف هستیم.

رییس مجلس اردن با بیان اینکه اردن نیز معتقد است مسئله سوریه باید توسط مردم سوریه حل شود گفت: امیدواریم نقش جنابعالی در پایان دادن به بحران سوریه، که از اولویت بسیاری برخوردار است، مؤثر باشد.

وی با بیان اینکه این کشور نیز از تروریسم و افراطی گری نگران است اظهارداشت: ریختن خون مردم مسلمان در سوریه درست نیست و تعیین وضعیت این کشور بر روی میز مذاکره امکان پذیر خواهد بود.

سیام(1)9254**1449
کد N131840