رئیس مجلس عراق:

اجلاس ماموریت تاریخی ایفا کند/ باید منطقه را از سلاحهای کشتار جمعی خالی کنیم

سیاست خارجی

رئیس مجلس عراق با تاکید بر اینکه اجلاس کشورهای اسلامی باید ماموریت تاریخی خود را ایفا کند گفت: باید به فکر مشکلات جوامع اسلامی باشیم و منطقه خاورمیانه را از سلاحهای کشتار جمعی خالی کنیم

به گزارش خبرنگار مهر، اسامه النجیفی رئیس مجلس عراق در نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی با تشکر از لاریجانی و نایب رئیسان پارلمان کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی گفت: به همه دوستان می گویم گامها را استوار کنید تا علیه باطل قدم برداریم امت اسلامی در حال حاضر چالشهای زیادی داشته و عوامل داخلی باعث شده دو دستگی علیه امت اسلامی به وجود آید.

وی با اشاره به عوامل داخلی و خارجی برای به وجود آمدن چالشها گفت: دشمنان خواسته اند هویت دین واحد ما را مورد خدشه قرار دهند ملت اسلامی سرمایه ملی خود را حفظ کند و جهت پیشرفت گام بردارد.

رئیس مجلس عراق با اشاره به اینکه کشورهای اسلامی میان یکدیگر دوستی و مروت را پیشه قرار دهند تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا منابع کشورهای اسلامی مورد چپاول قرار نگیرد. عده ای با مسلح کردن برخی جریانها در کشورهای اسلامی مانور می دهند و برادر کشی می کنند این خطراتی است که ما را تهدید می کند.

النجیفی با تاکید بر اینکه اجلاس کشورهای اسلامی ماموریت تاریخی خود را ایفا کند گفت: باید هدف را حل مشکلاتی که جوامع اسلامی از آن رنج می برند قرار دهیم اجلاس باید پایه گذار وحدت میان ملتها و دولتها باشد و اسلام و اندیشه اسلامی بهترین ابزار برای مقابله با رنجهاست.

رئیس مجلس عراق گفتگو را بهترین راه حل برای رسیدن به یک پارچگی میان کشورهای اسلامی دانست و تاکید کرد: باید از تجربیات گذشته استفاده کنیم و از بحرانهایی که در گذشته داشتم و توانستیم آنها را متوقف کنیم بهره ببریم.

وی اظهار داشت: امیدواریم ملت عراق با دست خود مشکلات خود را باز کند و امیدواریم بتوانیم به وحدت و یکپارچکی برسیم و همه امکانات تبدیل پروژه های کنیم و نباید از واقعیتهای دور شویم.

رئیس عراق با اشاره به مساله فلسطین اظهار داشت مساله فلسطین همچنین در گروه دشمنی رژیم صهیونیستی است و همچنان ادامه دارد و شاهد شهرک سازی یهودیان هستیم.

النجیفی تاکید کرد: باید برای برقراری دولت مستقل فلسطین و بازگشت فلسطینیان آواره به سرزمینشان باشیم. منطقه خاورمیانه تبدیل به آتشفشان سلاحهای کشتار جمعی شده و باید منطقه را از سلاحهای کشتار جمعی خالی کنیم.

وی در پایان سلام و درود ملت عراق به تمامی ملتهای مسلمان ابلاغ کرد.