نایب رئیس نهمین اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی:

همبستگی برای نجات سوریه باید از قلب ما برخیزد/ ملت ایران نشان داد که قدرتمند و مصمم است

مجلس

نایب رئیس نهمین اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی گفت: سوریه همچون سال‌های گذشته، نیازمند همبستگی ما است، این همبستگی باید از قلب ما برخیزد و اقدام ملموسی باشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، علی لاریجانی رئیس نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی به منظور انجام دیدارهای دوجانبه با روسای پارلمانهای عضو این اتحادیه جلسه علنی را ترک و ریاست جلسه را به رئیس پارلمان نیجر، که نایب رئیس این دوره از اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی است واگذار کرد.

نایب رئیس نهمین اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی در این جلسه گفت: خوشحالیم که تحریم های بدور از انصاف و عدالت که بر کشور جمهوری اسلامی ایران اعمال شده، رفع شده است اگر چه رفع آن تنها در چند زمینه محدود است اما در همین حد نیز جای خرسندی دارد.

وی افزود: باید بدون تبعیض با همه ملت ها برخورد شود، ملت ایران نشان داده که قدرتمند و مصمم است و حاضر شده همه تلاش خود را برای حفظ شان و منزلت خود بکار گیرد که این نتیجه فعالیت دیپلمات های ایرانی است.

رئیس پارلمان نیجر با اشاره به اینکه امروز با بسیج کشورهای غرب آفریقا، مالی توانست حاکمیت خود را بدست آورد ادامه داد: حال وقت آن است که از خود بپرسیم سرنوشت کشور برادر، سوریه چه خواهد شد و چه همبستگی باید درباره آن داشته باشیم.

نایب رئیس نهمین اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی گفت: اسلام از ما می خواهد که اقدامات عملی برای جدایی از افراطی گری انجام دهیم، باید در بین خودمان همبستگی فعال و واقعی تحت ریاست کشورهایی که جنگ در آنها بیداد می کند، ایجاد کنیم.

وی افزود: سوریه مانند سالهای گذشته نیازمند همبستگی ما است که این همبستگی باید از قلب ما برخیزد.

رئیس پارلمان نیجر در پایان با ابراز امیدواری از این که امت اسلامی به استقلال واقعی در تمام سطوح دست پیدا کنند، گفت:تحقق آرمانهای ملت ما بخصوص در بخش های آسیب‌پذیر از جمله زنان و کودکان از طریق اتحاد واقعی بین کشورهایمان بوجود خواهد آمد.