/نهمین اجلاس اتحادیه بین‌المجالس اسلامی/

رییس مجلس نیجر: رفع بخشی از تحریم‌های ایران نشان از فعال بودن دیپلماسی ایران دارد

رییس مجلس نیجر گفت: خوشحالی خود را از رفع برخی از تحریم‌های ناعادلانه و غیرمنصفانه کشورهای غربی اعلام می‌دارم و تاکید می کنم ملت ایران همواره نشان داده است ملت مقاومی است و این ملت برای حفظ شان، اقتدار و امنیت خود پایداری می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حما مانور در نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی سازمان همکاری‌های اسلامی گفت: رفع برخی از تحریم‌های علیه ایران نشان از فعال بودن عرصه دیپماتیک مقامات ایران در برابر لجاجت کشورهای غربی دارد. امیدوارم خداوند از ملت ایران و حاکمیت امت اسلامی محافظت کند.

وی افزود:‌ تاریخ شاهد است که جنایت‌های فجیعی در سودان اتفاق افتاده است از جمله قطع دست، قتل‌های دسته جمعی و تجاوز از سوی گروه‌های تروریست به اسم اسلام انجام گرفت قاچاق مواد مخدر، سلاح و انسان در قرن بیست و یکم قابل قبول نیست.

رییس مجلس نیجر متذکر شد: امروز با بسیج کشورهای غرب آفریقا، کشور مالی توانسته است تمامیت ارضی خود را از طریق برگزاری انتخابات به دست آورد.

مانور با اشاره به حوادث سوریه گفت: آیا نباید از خود بپرسیم چه اتفاقاتی برای کشور دوست و برادر سوریه می افتد حرف‌های خوب زیاد زده می‌شود ولی عمل چندانی در خصوص مشاهده نمی‌شود. این سخنانم صرفا به خاطر این است که اسلام برای تفاوت انسان‌ها احترام قائل است بنابراین باید نفرت خود را از افراط گرایی و بنیادگرایی اعلام کنیم باید در بین خودمان همبستگی فعال و واقعی را در دستور کار قرار دهیم.

وی افزود: سوریه مانند همانند مالی نیازمند همبستگی کشورهای اسلامی است. همبستگی نباید زبانی باشد بلکه باید به قلب باشد.

رییس مجلس نیجر افزود:‌ امیدوارم امت اسلامی بزودی در زمینه همه مسائل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی مستقل شود. تحقق آرمان‌های ملت‌های اسلامی به ویژه در حوزه‌ زنان و کودکان تنها از اتخاذ واقعی کشورها به وجود آید.

انتهای پیام

کد N131775