وزیران خارجه ایران و اتریش بر گسترش همکاری های دو کشور تاکید کردند

مذاکرات هسته ای,وین

وین - ایرنا - محمد جواد ظریف و سباستین کورتس وزیران امور خارجه ایران و اتریش بر ضروت گسترش همکاری های فیمابین در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بویژه در فضای مثبت جدید ایجاد شده، تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به وین، ظریف که در چارچوب انجام مذاکرات هسته ای با نمایندگان 1+5، در وین بسر می برد، با وزیر خارجه اتریش ملاقات و در ضیافت صبحانه کاری که وی به افتخار هیات ایرانی ترتیب داده بود، شرکت کرد.

در این دیدار، آخرین تحولات مربوط به روابط دوجانبه، منطقه ای و بین المللی مورد بحث و بررسی قرارگرفت و طرفین ضمن اشاره به روابط تاریخی بین دو کشور و اهمیت آن، بر ضرورت گسترش همکاری فی مابین در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بویژه در فضای مثبت جدید ایجاد شده تاکید کردند.

وزیر خارجه اتریش نیز ضمن ابراز خرسندی از انتخاب وین بعنوان محل مذاکرات اظهار امیدواری کرد که مذاکرات هسته ای روند موفقیت آمیزی داشته و به نتایج مثبتی دست یابد.

ظریف نیز ضمن تشکر از میزبانی و مهمان نوازی بسیار گرم مردم و دولت اتریش، به سابقه روابط بسیار خوب دو کشور اشاره نموده و خواستار ارتقا روابط دوجانبه در ظرفیت های واقعی آن شد.

وزیر امور خارجه ایراندر موضوع مذاکرات هسته ای نیز بر ضرورت اعتماد سازی و توجه به خواسته های مشروع مردم ایران در چارچوب مقررات بین المللی تاکید کرد.

در این دیدار همچنین تحولات سوریه مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و طرفین بر ضرورت توقف خشونت و تاکید بر راه حلهای صلح آمیز و دموکراتیک تاکید کردند.

سیام1572
کد N131737