رییس مجلس ساحل عاج:

توسعه بدون همبستگی و عدالت محقق نمی شود

اتحادیه مجالس اسلامی,ساحل عاج

تهران - ایرنا - رییس مجلس ساحل عاج با تاکید بر این که توسعه بدون همبستگی و عدالت قابل دستیابی نیست گفت: ارزش های اسلامی مبنای مستحکمی برای همکاری و همبستگی بین پارلمان های کشورهای اسلامی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «سورو کیگ بفوری گلیوم» در نشست نوبت بعدازظهر نهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عصو سازمان همکاری اسلامی در سخنانی به تبیین مواضع کشورش درباره موضوعات مربوط به جهان اسلام پرداخت.

وی افزود: همبستگی و عدالت و توسعه همواره آرمان ما بوده و برای تحقق آن تلاش می کنیم و گشایش روابط با همه کشورها را در دستور کار خود قرار داده ایم.

وی با یادآوری بحران های به وجود آمده در جهان اسلام اظهارداشت: با توجه به بحران فلسطین، لبنان، سومالی، سودان، سوریه و آفریقای مرکزی متوجه می شویم که تروریسم یکی از چالش های اصلی پارلمان های اسلامی است و ضروری است که پارلمان ها همبستگی و قاطعیت خود را نشان دهند.

وی ابراز امیدواری کرد: کشورهای اسلامی هر چه بیشتر بتوانند به اهمیت سازش و همکاری ها واقف شوند.

رییس مجلس ساحل عاج دستیابی به اهداف اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی در زمینه حقوق زنان و خانواده را یکی از اهداف کشور خود عنوان کرد و اظهارداشت: ساحل عاج تلاش می کند با همکاری دیگر کشورهای عضو اتحادیه مجالس اسلامی به این اهداف والا دست یابد.

وی گفت: برای رسیدن به همبستگی و عدالت لازم است پارلمان ها تلاش کنند و در ابتدا در کشورهای خود آن را به تحقق برسانند.

وی با قدردانی از رییس جمهوری و رییس مجلس ایران به خاطر برگزاری این اجلاس ابراز امیدواری کرد: نهمین نشست سران اتحادیه مجالس اسلامی منجر به توسعه بیش از پیش روابط بین کشورها شود.

وی یادآور شد: ساحل عاج مدارای فرهنگی را مدنظر خود قرار داده است و از تعصب به دور است و تلاش می کند روابط خود با همه کشورها را گشایش دهد.

به گزارش ایرنا در نشست نوبت بعدازظهر اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی که به ریاست «علی لاریجانی» در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است روسای مجالس به ترتیب حروف الفبای انگلیسی به تبیین مواضع کشورهای خود می پردازند.

سیام(3)**2025**9132 *1449
کد N131643