ابراز امیدواری رییس جمهوری اتریش به گسترش و توسعه روابط با ایران

ایران,مذاکرات هسته ای

وین - ایرنا - رییس جمهوری اتریش در دیدار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در وین ابراز امیدواری کرد که زمینه توسعه و گسترش روابط بین دو کشور فراهم شود.

به گزارش ایرنا، محمد جواد ظریف روز سه شنبه در حاشیه دور جدید مذاکرات هسته ای ایران با نمایندگان 1+5 با هانس فیشر رییس جمهوری اتریش ملاقات کرد.

رییس جمهوری اتریش در این دیدار با مفید و سازنده خواندن ملاقات خود با دکتر روحانی رییس جمهوری کشورمان در حاشیه نشست اخیر مجمع عمومی سازمان ملل،اظهار امیدواری کرد که با ادامه تماسها و سفرهای متقابل، زمینه گسترش هر چه بیشتر همکاریها بین دو کشور در زمینه های مختلف فراهم شود.

هانس فیشر در ادامه با استقبال از برگزاری دور جدید مذاکرات هسته ای در شهر وین ابراز امیدواری کرد که نشست جاری در ادامه موفقیت های قبلی نتایج مفید و پرباری داشته باشد.

وزیر امور خارجه ایران نیز در ملاقات با رییس جمهوری اتریش ضمن تشکر از استقبال گرم مردم و دولت اتریش، به سابقه همکاری های خوب و گسترده دو کشور اشاره و اظهار امیدواری کرد که روند توسعه و گسترش این همکاری ها بویژه در زمینه های اقتصادی همچنان ادامه یابد.

در این دیدار همچنین سایر تحولات منطقه ای و بین المللی مورد علاقه طرفین از جمله آخرین وضعیت و تحولات سوریه و نتایج اجلاس ژنو 2 مورد بحث و گفتگو قرار گرفته و بر ضرورت یافتن راههای مناسب برای پایان دادن به خشونت و تروریسم و افراطی گری تاکید گردید.

سیام - اروپام/ 1701 - 1572
کد N131634