اتهام کوتاهی در انجام وظیفه علیه نخست‌وزیر تایلند

یک هیات مقابله با اختلاس امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد، نخست‌وزیر تایلند به اهمال در انجام وظیفه در رابطه با برنامه حمایت از محصولات برنج متهم خواهد شد و اگر محکوم شود از کار برکنار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، کمیسیون ملی مقابله با فساد در بیانیه‌ای گفت، "یینگلاک شیناواترا"، نخست‌وزیر تایلند هشدارها را درباره اینکه سیاست مهم برنج به فساد دامن می‌زند و باعث ضرر و زیان‌های مالی می‌شود، رد کرده است.

یینگلاک شیناواترا برای شنیدین اتهاماتش 27 فوریه (8 اسفند) سال جاری میلادی احضار خواهد شد.

این برنامه که بهایی بیشتر از قیمت برنج در بازار را به کشاورزان ضمانت می‌کند به مساله‌ای تبدیل شده که خشم معترضان ضددولتی را برانگیخته است. آنها می‌گویند این برنامه باعث افزایش فساد، تحلیل خزانه‌های دولتی و ایجاد کوهی از محموله‌های فروخته نشد، می‌شود.

این اخبار درست چند ساعت پس از درگیری‌های خشونت‌آمیز میان پلیس ضد شورش و معترضان ضد دولتی در بانکوک منتشر شد که دستکم دو تن کشته از جمله یک امور پلیس و چندین تن زخمی بر جای گذاشته است.

مخالفان یینگلاک می‌گویند که وی عروسک خیمه شب بازی تاکسین شیناواترا، برادر بزرگترش است که در پی کودتای نظامی سال 2006 سرنگون شد و برای اجتناب از رفتن به زندان به خارج فرار کرد.

منتقدان تاکسین خانواده وی را به استفاده از پول مالیات‌دهندگان برای خرید رای روستاییان از طریق سیاست‌های پوپولیستی متهم می‌کنند.

انتهای پیام

کد N131486