تایید ارجاع پرونده مشرف به دادگاه نظامی

دادگاه ویژه پاکستان حکم ارجاع پرونده پرویز مشرف به دادگاه نظامی به اتهام خیانت را تایید کرد.

دادگاه ویژه پاکستان حکم ارجاع پرونده پرویز مشرف به دادگاه نظامی به اتهام خیانت را تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی "نیوز" پاکستان، رسانه‌های پاکستانی اعلام کردند که دادگاه شهر راولپندی حکم ارجاع پرونده پرویز مشرف به دادگاه نظامی به اتهام خیانت را تایید کرد. این دادگاه اعلام کرد که مشرف هر زمانی که از لحاظ امنیتی به وی چراغ سبز داده شود، باید در دادگاه نظامی حاضر شود.

این در حالی است که قضات دادگاه ویژه محاکمه پرویز مشرف بر اساس قوانین ارتش پاکستان از اظهارنظر در خصوص پرونده وی خودداری کرده‌اند.

دادگاه ویژه محاکمه پرویز مشرف، رئیس‌جمهوری سابق پاکستان را به اتهام خیانت به کشور برای تاریخ امروز (سه‌شنبه) 18 فوریه احضار کرده بود.

در جلسات قبلی دادرسی پرویز مشرف در دادگاه حاضر نشد اما این بار اگر وی از حضور در دادگاه خودداری کند قرار بازداشت بدون وثیقه برای او صادر خواهد شد.

هیات قضات این دادگاه ویژه به ریاست قاضی فیصل عرب امروز (سه‌شنبه) به این پرونده رسیدگی می‌کند.

قاضی فیصل از وکیل پرویز مشرف سوال کرد چه زمان موکل وی در دادگاه حاضر خواهد شد؟

"انور منصور"، وکیل پرویز مشرف اظهار کرد، موکل وی هر زمان که مقامات امنیتی به او اجازه دهند در دادگاه حاضر می‌شود. وی خاطرنشان ساخت: مقامات امنیتی درباره زمان حضور وی تصمیم می‌گیرند بنابراین وی قادر به ارائه زمان دقیق حضور موکلش در دادگاه نیست.

وکیل مشرف در استدلال‌های خود گفت: اصلاحیه مربوط به قانون سال 1977 ارتش پاکستان همچنان یک قانون اجرایی است.

قاضی فیصل عرب در این خصوص گفت: این اصلاحیه به این معنی است که هر غیرنظامی که قانون اساسی را نقض کند، پرونده در دادگاه نظامی به جریان انداخته خواهد شد اما در پاسخ منصور گفت: من درباره مردان یونیفرم‌پوش صحبت می‌کنم نه دفاع از غیرنظامیان.

انتهای پیام

کد N131477