در دیدار سفیر اتریش با رییس سازمان هواپیمایی مطرح شد

گسترش همکاری‌های حمل و نقل هوایی ایران و اتریش

سیاسی

مدیرکل دفتر حقوقی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری از دیدار سفیر اتریش در ایران با رییس سازمان هواپیمایی کشوری پیرامون ارتقای مناسبات حمل و نقل هوایی بین دو کشور خبرداد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد سعید شرفی اظهار کرد: به دنبال در خواست شرکت‌های هواپیمایی اتریشی به منظور برقراری مجدد پروازها و گسترش همکاری‌های حمل و نقل هوایی بین دو کشور جلسه‌ای با حضور دکتر اشتیفت، سفیر اتریش و دکتر جهانگیریان، رییس سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل شد.

وی افزود: در این دیدار علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های بالقوه در امر جابجایی بار و مسافر، پیرامون همکاری‌های فنی و مهندسی، ارائه خدمات هوانوردی، تعمیرات و سرویس‌دهی به هواپیماهای ایرانی در کشور اتریش، تامین قطعات هواپیما از کشور اتریش، تبادل دانش، اطلاعات و دعوت از سرمایه‌گذاران اتریشی جهت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های هوانوردی و فرودگاهی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

مدیرکل دفتر حقوقی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی تصریح کرد: به دنبال بروز مشکلات ارزی، شرکت‌های هواپیمایی اتریشی حدود 1.5 سال پیش پروازهای خود به ایران را قطع کرد اما حسب مذاکرات صورت گرفته فی مابین سازمان هواپیمایی کشوری ایران و شرکت هواپیمایی اتریشی(Austrian Airline) مقرر شد به طور مرتب هر هفته پنج پرواز رفت و برگشت در مسیر مذکور توسط این شرکت به تهران انجام شود.

شرفی رفع محدودیت‌های ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی در فرودگاهای اتریشی را از عمده‌ترین محور این مذاکرات عنوان و اظهار کرد: با توجه به مشکل سوخت‌گیری هواپیماهای ایرانی در وین سفیر اتریش به منظور حل این مشکل قول پیگیری و همکاری مساعد داد.

وی با اشاره افزایش فرکانس پروازی بین دو کشور و افزایش تعداد شرکت‌های فعال در این زمینه گفت: امضای موافقت نامه حمل و نقل هوایی جدید بین دو کشور منوط به دیدارهای دو جانبه مقامات سازمان هواپیمایی ایران و اتریش است.

انتهای پیام

کد N131460