معاون اول رئیس جمهور؛

هدفمندی یارانه‌ها به توزیع پول نقد در بین خانوارها تبدیل شده است

دولت,جهانگیری

طی شش ماه گذشته 15 میلیارد دلار طرح صنتعی فاینانس شده كه از این میزان 8.3 میلیارد دلار آن مربوط به طرح‌های فولادی بوده و یک میلیارد دیگر از این طرح‌ها نیز به زودی گشایش اعتبار خواهند شد.

معاون اول رئیس  جمهور از  فایناسنس 15 میلیارد دلاری طرح صنعتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،اسحاق جهانگیری در چهارمین همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن با نگاهی به بازار اظهار داشت: هم اکنون مهمترین سیاست در دست اقدام دولت خروج  از رکود و  کاهش نرخ تورم و و اجرای هدفمندی یارانه ها است.

وی افزود: در این راه بخش خصوصی باید فعال تر وارد گردونه  فعالیت‌های اقتصادی شده و سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی که به صورتی كاملا شفاف اعلام شده اجرایی  شود.

معاون اول رئیس جمهور با بیان این که تصمیمات  دولت در حوزه مسکن مهر و هدفمندی یارانه ها قطعی شده است، گفت: هدفمندی یارانه‌ها عملا تبدیل به توزیع پول نقد در بین خانوارها شده و حجم بسیار بالایی از نقدینگی را به بودجه کشور  تحمیل می‌كند.

وی با اشاره به میزان پرداخت یارانه نقدی به مردم در این مدت  گفت: 90 هزار میلیارد تومان از زمان اغاز اجرای قانون هدفمندی درآمد حاصل شده این در حالی است که 130 هزار میلیارد تومان پول بین مردم توزیع شده امسال نیز بیش از 11 هزار میلیارد تومان از بودجه دولت  بین مردم توزیع شد. این در حالیست كه بودجه عمرانی کشور كمتر از 10 هزار میلیارد تومان است.

وی در ادامه با اشاره به آرامش در فضای  اقتصادی کشور افزود: دیگر با تغییرات لحظه‌ای در اقتصاد مواجه نیستیم و ثبات نسبی در بازار ارز و سکه و مسکن به وجود آمده است.

معاون اول رئیس جمهور با اعلام این خبر که طی شش ماه گذشته 15 میلیارد دلار طرح  صنتعی فاینانس شده گفت:8.3 میلیارد دلار آن مربوط به طرح‌های فولادی بوده  و یک میلیارد دیگر از این طرح‌ها نیز به زودی گشایش اعتبار خواهند شد.

وی با تاکید بر ضرورت تدوین  چشم انداز صنعت فولاد گفت: فولاد  800 هزار تنی نباید در کشور ایجاد شود وقتی قرار است واحد 5 میلیون تنی فولاد  توسط بخش خصوصی در کشور احداث شود.

جهانگیری با اشاره به توافق ژنو گفت: تعاملات خوبی در فضای بین المللی  ایجاد شده و بخش مهمی از  شرکت‌های بزرگ بین‌المللی در ایران حضور یا فته‌اند و معنای ان این است که می‌خواهند با ما کار کنند.

وی گفت: قطعاً در سال آینده نظام ارزی کشور  تک نرخی خواهد شد و پرچم مبارزه با فساد و ویژه خواری كه از سوی دولت بلند شده برای احقاق حقوق مردم زمین گذاشته نخواهد شد.

وی تاكید كرد:پول مردم توسط عده‌ای بلوکه شده به گونه‌ای كه  7/2 میلیارد دلار پول مردم در  حساب شخصی است که  نفت کشور را برده و پول آن را برنگردانده است. که همین موضوع مانع از فعالیت دیگران در بخش خصوصی شده و ما با این افراد مبارزه خواهیم کرد.

کد N131410