سلیمی نمین: تشبیه روحانی به بازرگان یک بازی سیاسی از طرف اصلاح طلبان است

مهر نوشت:

عباس سلیمی نمین ، تشبیه حسن روحانی به بازرگان توسط اصلاح طلبان را یک بازی سیاسی دانست و گفت: باید منتظر بود و دید آقای رئیس جمهور این تشبیه را می پذیرد یا خیر؟

وی در پاسخ به این سوال که آیا این تشبیه درست است، تصریح کرد: روحانی باید به این سوال جواب دهد که آیا این تشبیه را توهین و جسارت می داند و یا قوت؟

این کارشناس مسائل سیاسی و تاریخی افزود: این شبیه سازی یک ضعف برای روحانی محسوب می شود و این یک بازی سیاسی است تا به رئیس جمهور خط و جهت دهند تا عاقبتی همچون مصدق پیدا کند.

سلیمی نمین با تاکید براینکه مشی بازرگان توسط امام(ره)، مردم و دانشجویان طرد و با واکنش مواجهه شده بود، خاطرنشان کرد: خط و مشی ای که توسط امام نفی شد و عاقبت از دایره انقلاب کنار گذاشته شد، اصلاح طلبان می خواهند همین سرنوشت را برای روحانی رقم بزنند.

در آستانه سالگرد مهندس بازرگان برخی نشریات اصلاح طلب با انتشار ویژه‌نامه‌های مطالب متنوعی درباره او و اختصاص دادن تمام یا بخشی از روی جلد به عکس های نخست وزیر دولت موقت اختصاص دادند. این نشریات تلاش داشتند به این دلیل که بازرگان هم از اعتدال و میانه روی سخن می گفت و شعار مشهور او «سیاست گام به گام» بود، حسن روحانی را بازرگان دوم بنامند.

29219

کد N131112