وزیر دفاع:ایران دارای قدرت بازداراندگی در حوزه سخت و نرم است

تسنیم نوشت:

سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در همایش مدیریت دانش نیروهای مسلح که امروز (سه‌شنبه) در محل دانشگاه صنعتی مالک اشتر برگزار شد، طی سخنانی گفت: نیاز، عامل حرکت است و هنگامی که جامعه نیازی را حس می‌کند فعالیت‌هایی مثبت برای نیل به آن هدف انجام می‌گیرد.

وی تصریح کرد: سازمان‌های کسب و کار با کاربرد مدیریت راهبردی درصدد اثبات بقای خود هستند و اگر قرار است در یک فضای رقابتی به پیشرفت و ترقی برسند باید قابلیت‌های پیش‌بینی و اجرای تاکتیک‌های صحیح را داشته باشند.

* یکی از مهترین تحولات مدیریت دانش است

وزیردفاع، یکی از مهمترین تحولات در جامعه را تحول در مدیریت دانش دانست و افزود: ذهن ما باید در طول زمان متوجه سازمان‌هایی باشد که دستاوردهای عظیمی را بدست آورده و آن را با دیگران به اشتراک می گذارند تا دیگران نیز از آن استفاده کنند.

سردار دهقان تصریح کرد: به میزانی که سازمانی قادر است یافته‌های خود را تبدیل به دانش کرده و فرهنگ خاص را در جامعه رواج دهد و با مفهوم نوآوری همراه شود، آن سازمان‌ به سمت دانش بنیان شدن پیش می‌رود.

وی با تأکید بر اینکه برخی افراد مدیریت را به سطح تاکتیکی تقلیل می‌دهند، گفت: باید مسائل تاکتیکی و راهبردهای سازمانی با مدیریت دانش همراه شود.

وزیر دفاع افزود: بحث سازمان‌های یادگیرنده بسیار گسترش یافته و سازمان‌ها می‌توانند به واسطه‌ی این مهم به سمت پیشرفت و تعالی حرکت کنند.

*سازمان‌ها باید شایستگی‌های کلیدی را شناسایی کنند

سردار دهقان تصریح کرد: براساس شایسته محوری می‌توان به تحولاتی راهبردی دست یافت و سازمان‌ها باید فرایندهای ارزش‌ساز و شایستگی‌های کلیدی را شناسایی و با تمرکز بر آن‌ها، به اهداف از قبل تعیین شده خود برسند.

وی از سرمایه انسانی و دانش به ترتیب به عنوان دارائی راهبردی و دارایی نامشهود یک سازمان یاد کرد و گفت: سرمایه انسانی یک موضوع سیال بوده و سرمایه ساختاری می‌تواند سرمایه انسانی را توسعه و گسترش دهد.

* ایران دارای قدرت بازداراندگی در حوزه سخت و نرم است

وزیردفاع، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را عنصر قدرت و اقتدار آفرین دانست و تصریح کرد: کشور ما دارای قدرت بازدارندگی در حوزه سخت و نرم است.

سردار دهقان با بیان اینکه نیروهای مسلح زمانی موفق هستند که نگاهشان نسبت به مدیریت دانش باز باشد و از همه نیروها و توان خود در جهت تحقق آن بهره ببرند، خاطرنشان کرد، تجارب بشری ثابت کرده است که زمانی مجموعه‌ها می‌توانند از سرمایه انسانی و ساختاری برخوردار باشند که خود را در حوزه فرماندهی قرار دهند.

وی گفت: توجه به مدیریت دانش به عنوان یک عنصر اساسی است و فرماندهان در حوزه نیروهای مسلح باید در مدیریت دانش و شبکه‌سازی به سوی سیستم‌های یکپارچه حرکت کنند.

وزیر دفاع آشنایی مدیران تمامی سطوح به اهمیت مدیریت دانش را فرایند تحقق این امر بسیار مهم و ضروری قلمداد کرد و افزود: نمی‌توان مدیریت دانش را پیش برد مگر این که راهبرد آن را با استناد به نیروهای مسلح تطبیق و عمومی سازی کرد.

سردار دهقان در پایان افزود :ارتقاء فناوری اطلاعات و ارتباطات و زیرساخت‌های مرتبط با آن می‌تواند در تمایز ما با دیگران نقش اساسی ایفا کند و باید نهایت تلاشمان را انجام دهیم که مدیران توانمندی را در سطح مدیریت دانش تربیت کرده تا فرایند مدیریت دانش را به خوبی مدیریت کنند.

همایش مدیریت دانش در روزهای 29 و 30 بهمن ماه به همت معاونت راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح ، وزارت دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح و دانشگاه صنعتی مالک اشتر برگزار می شود.

تاکنون 510 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال که 23 مقاله در طول دو روز همایش ارائه و در پایان از مقالات برتر تجلیل بعمل خواهد آمد.

29219

 

کد N131111