آیت‌الله جوادی‌آملی:

مشکلات اقتصادی، با مدیریت صحیح حل می‌شود

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله جوادي آملي

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی با بیان این‌که «اقتصاد در حقیقت ستون فقرات یک ملت است» گفت: تنها با مدیریت صحیح مشکلات اقتصادی حل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی شهر آمل و نیز شهردار این شهر با وی در بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء، افزود: اقتصاد در حقیقت ستون فقرات یک ملت است، اقتصاد اگر ضعیف باشد کشور قدرت ایستادگی و مقاومت ندارد، ملت گرسنه چطور مقاومت کند؟!

وی مسئولین را به تلاش برای رفع مشکلات اقتصادی مردم توصیه کرد و در تشریح مفهوم اقتصاد مقاومتی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد ریاضتی نیست، اقتصاد مقاومتی این است که آدم روی پای خودش بایستد.

این مرجع تقلید ادامه داد: همه نعمت‌ها را خدا به ما داد و ما باید تنها با یک مدیریت صحیح مشکلات اقتصادی را حل کنیم.

جوادی‌آملی در سخنانی با اشاره به کلامی از امیرالمومنین(ع) گفت: دین روی دو عنصر عبادت خدا و مردم بسیار تکیه می‌کند و تجربه هم نشان می‌دهد که این دو عنصر بسیار مهم و اساسی هستند.

وی افزود: مردم یک رُکن اساسی برای دین هستند و ما باید این مطلب را باور کنیم. حضرت امیر(سلام الله علیه) در نامه خود به مالک اشتر نفرمود مردم ستون سیاست و یا ستون اجتماع هستند بلکه می‌فرماید مردم مسلمان ستون دین هستند.

وی با اشاره به جانفشانی مردم کشور در استقرار نظام جمهوری اسلامی و دوران دفاع مقدس اظهار کرد: این عزیزان که واقعاً عزیزان ما هستند حشرشان با شهدای کربلا باشد، این مردم سرمایه‌های واقعی این کشور هستند.

این مرجع تقلید گفت: ما احتیاجی به بمب اتم نداریم به تعبیر بزرگان ما، همین مردم، بمب اتم ما هستند و بدانیم که این ایرانی مُرده را دین زنده کرده است.

جوادی‌آملی با بیان این‌که "شرف، عزّت و استقلال مملکت ما همان دین ماست" گفت: مادامی که نام شهدا و کربلا و عزّت و دین محفوظ باشد کشور محفوظ خواهد بود و باید مراقب بود تا این مفاهیم در جامعه کمرنگ نشود.

انتهای پیام

کد N130992